Szukaj
Twój Urząd Skarbowy | Zwrot VAT za materiały budowlane | Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » kwota bazowa

  • 22-12-2015Emerytura powszechna przyznana po wcześniejszej. Co z kwotą bazową?
    Zgodnie z art. 53 ust. 4 ustawy z 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (tekst jedn. Dz.U. z 2015 r., poz. 748, z późn. zm.) w przypadku gdy osoba mająca ustalone prawo do wcześniejszej emerytury podlegała ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym przez co najmniej 30 miesięcy po przyznaniu emerytury i osiągnie tzw. powszechny wiek emerytalny, może wystąpić do ZUS o przyznanie emerytury z tytułu osiągnięcia powszechnego wieku emerytalnego. Z wnioskiem może wystąpić każda osoba, która jest na wcześniejszej emeryturze i osiągnęła już powszechny wiek emerytalny. więcej »
  • 17-08-2012Kwota bazowa świadczenia emerytalnego
    Interpelacja nr 5976 w sprawie ustalania wysokości kwoty bazowej świadczenia emerytalnego więcej »
« poprzednia[ 1 ]następna »