Szukaj
Twój Urząd Skarbowy | Zwrot VAT za materiały budowlane | Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » Koszty transportu

  • 18-09-2017WSA. Fakturowanie kosztów transportu
    Z uzasadnienia: W sytuacji, gdy cena określona dla dostawy towaru uwzględnia koszt usługi transportowej, wówczas usługę transportu należy włączyć do podstawy opodatkowania. Również w przypadku, gdy wyświadczenie usługi transportowej jest elementem umowy sprzedaży towaru, a towar ma zostać dostarczony w miejsce wskazane przez klienta, wówczas usługę transportu należy włączyć do podstawy opodatkowania. Na powyższe nie ma wpływu przyjęty sposób dokumentacji tejże usługi, tj. gdy płatność za transport została odrębnie udokumentowana. więcej »
  • 24-11-2015Sprzedaż internetowa. Koszty transportu w podstawie opodatkowania i na fakturze
    Pytanie podatnika: Wnioskodawca prowadzi m.in. sprzedaż za pośrednictwem swojego sklepu internetowego. Nabywca zostaje obciążony kosztami wysyłki. Wysyłka zostaje opodatkowana stawką przewidzianą dla towaru, czyli 8% VAT i wyszczególniona jest na fakturze jako oddzielna pozycja. Czy według zasad, które obowiązują od 1 stycznia 2014 r. koszt wysyłki towarów może być ujęty jako osobna pozycja na fakturze? Czy na fakturze można wykazać usługę transportową opodatkowaną według stawki 8% - bo taka obowiązuje dla świadczenia głównego? więcej »
  • 06-11-2015Podstawa opodatkowania przy WNT - koszty pakowania i transportu
    Pytanie podatnika: Czy Wnioskodawca prawidłowo rozpoznaje datę powstania obowiązku podatkowego uznając, że w przypadku kosztów dodatkowych związanych z dostawą towarów w miesiącu kwietniu 2015 r. w różnych terminach takich jak koszty pakowania i koszty transportu, obowiązek podatkowy powstaje w dniu wystawienia przez dostawcę zbiorczej faktury, gdy dniem wystawienia faktury jest ostatni dzień miesiąca, w którym miały miejsce dostawy towarów, których usługi dotyczą? więcej »
  • 18-02-2015Świadczenie kompleksowe a ilość pozycji na fakturze
    Świadczenie kompleksowe nie zostało zdefiniowane w ustawie z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (tekst jedn. Dz.U. z 2011 r., nr 177, poz. 1054, z późn. zm., dalej: ustawa o VAT). To jak należy rozumieć to pojęcie, było wskazywane wielokrotnie zarówno w orzecznictwie Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, jak również w interpretacjach indywidualnych i wyrokach WSA czy NSA. więcej »
  • 18-02-2015Opodatkowanie VAT kosztów dostawy towarów
    Pytanie podatnika: W jaki sposób na fakturze sprzedaży wykazywać koszty transportu, gdy koszt ten dotyczy przesyłki towarów i wyrobów z różnymi stawkami, czyli 8% i 23%? Czy koszt przesyłki należy wykazywać w oddzielnej pozycji stosując stawkę 23% do całości sprzedanego towaru/wyrobu, gdzie stosowane są wykazane różne stawki podatkowe? Czy koszt transportu doliczyć proporcjonalnie do wartości sprzedaży stosując stawkę taką jaką posiada dany wyrób, czy też towar? Czy ze względów technicznych koszt transportu wyodrębnić w dwóch pozycjach stosując dwie różne stawki - 8% i 23%? więcej »
  • 13-07-2011Stawka VAT na sprzedaż posiłków łącznie z kosztami opakowania i dowozu
    Koszty dowozu posiłków oraz koszty opakowań zwiększają kwotę należną od nabywcy z tytułu świadczenia usług związanych z wyżywieniem. W związku z czym podlegają opodatkowaniu według stawki podatkowej właściwej dla realizacji usługi właściwej (sprzedaż posiłków) - to jest 8%, o ile spełnione zostaną przesłanki określone przepisami prawa do zastosowania tej stawki podatku – stwierdził Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu w interpretacji indywidualnej z dnia 14.06.2011 r., sygn. ILPP4/443-260/11-2/ISN. więcej »
  • 24-03-2011Koszty transportu w podstawie opodatkowania towarów w imporcie
    Przepis art. 29 ust. 15 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług należy interpretować w ten sposób, że w podstawie opodatkowania z tytułu importu towarów należy uwzględniać również koszty dodatkowe, wynikające z transportu do innego (dalszego) miejsca w Polsce, niż pierwsze miejsce przeznaczenia znajdujące się na jej terytorium, jeżeli miejsce to jest znane w momencie dokonywania importu – orzekł Naczelny Sąd Administracyjny. więcej »
« poprzednia[ 1 ]następna »