Szukaj
Twój Urząd Skarbowy | Zwrot VAT za materiały budowlane | Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » koszty przesyłki

  • 21-09-2016Limit dla ryczałtu: Zwrot kosztów przesyłki jako przychód sprzedawcy
    Pytanie podatnika: Czy zwrot wszystkich kosztów przesyłki towarów stanowi przychód sprzedawcy podlegający opodatkowaniu 3% zryczałtowanym podatkiem dochodowym a co za tym idzie należy go uwzględniać w podstawie opodatkowania, a tym samym czy wlicza się go do limitu uprawniającego do opodatkowania w formie ryczałtu ewidencjonowanego (150 tys. euro)? Czy podatnik winien tylko same nadwyżki w zwracanym koszcie przesyłki uwzględniać do przychodu a co za tym idzie w podstawie opodatkowania i do limitu uprawniającego do opodatkowania w formie ryczałtu ewidencjonowanego? więcej »
  • 13-06-2016Koszty przesyłki a limit VAT
    Pytanie podatnika: Czy kwoty, które Wnioskodawca otrzymuje od nabywców na rachunek bankowy, a które służą opłaceniu w imieniu nabywców kosztów przesyłek, stanowią sprzedaż, która ma wpływ na przekroczenie limitu, o którym mowa w art. 113 ustawy o podatku od towarów i usług? Innymi słowy czy taka sprzedaż stanowi w przypadku Wnioskodawcy wyłącznie sprzedaż towarów, czy sprzedaż towarów wraz z opłatami za usługę przesyłki, jakie opłacają nabywcy na rzecz dostawców na rachunek bankowy Wnioskodawcy? więcej »
  • 09-05-2016Jak opodatkować VAT koszty przesyłki?
    Koszty przesyłki ponoszone w związku ze sprzedażą towarów należy uznać za świadczenie kompleksowe. Zwiększają one zatem podstawę opodatkowania VAT i podlegają opodatkowaniu według stawki właściwej dla sprzedawanego towaru. Gdy sprzedaż produktów objęta jest różnymi stawkami VAT, koszty przesyłki powinny być przyporządkowane proporcjonalnie do wartości towarów opodatkowanych poszczególnymi stawkami. więcej »
« poprzednia[ 1 ]następna »