Szukaj
Twój Urząd Skarbowy | Zwrot VAT za materiały budowlane | Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » Koszt przesyłki

  • 27-07-2016NSA. VAT od kosztów przesyłki
    Z uzasadnienia: Skoro w zakres podstawy opodatkowania nie wchodzą jedynie kwoty otrzymane przez podatnika od nabywcy lub usługobiorcy stanowiące zwrot rzeczywiście poniesionych kosztów, to kwota przewyższająca te koszty otrzymana przez podatnika od nabywcy towarów, czy usług nie mieści się w zakresie kosztów, o których mowa w art. 79c Dyrektywy 2006/112/WE i jak słusznie przyjęto w tej sprawie powinna być stosownie do treści art. 29 ust. 1 ustawy o VAT wliczona do podstawy opodatkowania świadczenia głównego. więcej »
  • 01-04-2016Sprzedaż wysyłkowa w VAT: Koszty przesyłki a limit zwolnienia podmiotowego
      Pytanie podatnika: Czy środki pieniężne, które wpływają na rachunek bankowy Wnioskodawcy na opłacenie w imieniu kupującego kosztów przesyłki nabytego towaru, stanowią dla Niego podstawą opodatkowania i podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, a tym samym rodzą obowiązek podatkowy i powinny być uwzględnione przy obliczaniu limitu zwolnienia od podatku na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług? więcej »
  • 08-01-2016VAT. Dokumentowanie kosztów przesyłki towarów
    Pytanie podatnika: Podatnik jest producentem suplementów diety - towary te w większości przypadków opodatkowane są według stawki VAT 8%. Towary są sprzedawane za pośrednictwem sklepu internetowego. Podatnik zawierając umowy z klientami na dostawę określonych towarów zobowiązuje się dostarczyć je w określonym terminie, albo na koszt własny, albo na koszt klienta. Czy koszt przesyłki towarów może być ujęty jako osobna pozycja na fakturze, która jest opodatkowana według stawki obowiązującej dla głównego świadczenia, czyli towaru? więcej »
  • 27-11-2015Ryczałt. Koszty przesyłki to przychód z działalności?
    Pytanie podatnika: Czy środki pieniężne, które wpływają na rachunek bankowy Wnioskodawczyni na opłacenie w imieniu Kupującego kosztów przesyłki nabytego towaru, stanowią dla Niej przychód z działalności gospodarczej opodatkowany ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych? więcej »
  • 30-06-2015Sprzedaż internetowa i VAT: Koszty przesyłki nie zawsze stanowią część obrotu
    Z uzasadnienia: Art. 79 lit. c Dyrektywy 2006/112/WE wyłącza z podstawy opodatkowania VAT kwoty otrzymane przez podatnika od nabywcy lub usługobiorcy, jako zwrot wydatków poniesionych w imieniu i na rzecz nabywcy lub usługobiorcy, a zaksięgowane na koncie przejściowym. Normuje zatem sytuację, gdy podatnik występuje jako pełnomocnik nabywcy. Podstawę opodatkowania może bowiem stanowić jedynie wartość otrzymanego świadczenia wzajemnego, tj. świadczenia, które sprzedający faktycznie otrzymał do kupującego w zamian za sprzedany towar. więcej »
  • 07-03-2013VAT od kosztów przesyłki towarów
    Interpelacja nr 13379 do ministra finansów w sprawie rozliczania podatku VAT od przesyłek pocztowych związanych z aukcjami internetowymi więcej »
  • 04-05-2011Stawka VAT dla kosztów przesyłki przy sprzedaży wysyłkowej książek
    Koszty przesyłki ponoszone w związku ze sprzedażą książek zwiększają kwotę należną od nabywcy z tytułu dostawy towarów oraz są opodatkowane według stawki podatkowej właściwej dla realizacji sprzedaży książek (tj. stawki w wysokości 23% lub 0%, o ile spełnione zostaną przesłanki określone przepisami prawa do zastosowania tej stawki podatku). Natomiast, gdy na jednej fakturze są pozycje opodatkowaną stawką 0% lub 23%, wówczas koszty przesyłki należy przyporządkować poszczególnym towarom i do kosztów przesyłki zastosować taką samą stawkę jak dla towarów, z którymi są związane - wyjaśnił Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu w interpretacji z dnia 15.04.2011 r., sygn. ILPP1/443-46/11-4/AW. więcej »
  • 03-02-2010Opodatkowanie kosztów przesyłki ponoszonych przy sprzedaży towarów przez Internet
    Pytanie podatnika: Czy koszt przesyłki obowiązana jest Pani wykazać z 22% stawką podatku od towarów i usług, czy też należy „nabijać na kasie fiskalnej stawkę zero - zwolnioną z VAT”? więcej »
« poprzednia[ 1 ]następna »