Szukaj
Twój Urząd Skarbowy | Zwrot VAT za materiały budowlane | Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » Komputer

  • 05-12-2017Odwrócony VAT przy zakupie komputerów nie dla każdej firmy
    Pytanie: Czy Spółka powinna sumować wartość netto komputerów przenośnych nabywanych w ramach dostaw dokonywanych przez tego samego dostawcę na podstawie odrębnych zamówień na potrzeby identyfikacji jednolitej gospodarczo transakcji i stosować mechanizm „odwrotnego obciążenia”? Czy w przypadku gdy wartość netto komputerów nabytych na podstawie jednego zamówienia przekroczy 20.000 zł do tych dostaw dokonanych na podstawie tego zamówienia, i tylko do takich dostaw, należy zastosować mechanizm „odwrotnego obciążenia”? więcej »
  • 18-10-2016VAT. Mechanizm odwrotnego obciążenia dla dostawy przemysłowych komputerów mobilnych
    Pytanie podatnika: Czy do dostaw urządzeń (przemysłowe komputery mobilne) dokonywanych przez Spółkę na rzecz nabywców powinny znaleźć zastosowanie szczególne zasady opodatkowania przewidziane w art. 17 ust. 1 pkt 7 w zw. z poz. 28a załącznika nr 11 do ustawy o VAT (mechanizm odwrotnego obciążenia)? Czy Spółce przysługuje/będzie przysługiwało prawo do odliczenia podatku naliczonego VAT wynikającego z faktur dokumentujących nabycie urządzeń? więcej »
  • 23-09-2016CIT. Podatek u źródła: Komputer jako urządzenie przemysłowe
    W świetle regulacji ustawy z 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (tekst jedn. Dz.U. z 2014 r., poz. 851, z późn. zm., dalej: ustawa o CIT) opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym (tzw. podatkiem u źródła) podlegają wskazane w art. 21 ust. 1 tej ustawy przychody, m.in. za użytkowanie lub prawo do użytkowania urządzenia przemysłowego, w tym także środka transportu, urządzenia handlowego lub naukowego (art. 21 ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT). więcej »
  • 07-06-2016Podatki 2016. Zmiany dotyczące podatkowej księgi przychodów i rozchodów
    Od 8 kwietnia 2016 r. zaczęło obowiązywać rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 31 marca 2016 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów (Dz. U. poz. 467).  Najistotniejszą zmianą, jaką wprowadza przedmiotowe rozporządzenie, jest zniesienie obowiązku comiesięcznego wydrukowania księgi przychodów i rozchodów, która prowadzona jest przy użyciu komputera. więcej »
  • 25-05-2016Koszt ubezpieczenia sprzętu komputerowego a wartość początkowa środka trwałego
    Spółka poniosła wydatek na ochronę ubezpieczeniową laptopa. Wartość zakupionej polisy ubezpieczeniowej zaliczyła do wartości początkowej urządzenia. Czy postępowanie podatnika było prawidłowe? więcej »
  • 30-10-2015Zajęcie sprzętu komputerowego w postępowaniu egzekucyjnym
    Interpelacja nr 34759 do ministra sprawiedliwości w sprawie zajęcia i egzekucji komorniczej ruchomości w postaci sprzętu komputerowego i postępowania z danymi w formie elektronicznej więcej »
  • 20-07-2015Ulga rehabilitacyjna. Tablet dla osoby niepełnosprawnej a PIT
    Przypomnijmy, kto, kiedy i według jakich zasad może skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej w ramach podatku dochodowego od osób fizycznych. Czy wydatki na zakup tabletu dla osoby niepełnosprawnej można odliczyć w ramach ulgi? więcej »
  • 18-06-2015Telefony komórkowe, laptopy, tablety. Kiedy bez VAT?
    Wielkimi krokami zbliża się moment wejścia w życie nowych przepisów ustawy o VAT mających istotny wpływ między innymi na rozliczenia podatku VAT w obrocie elektroniką pomiędzy czynnymi podatnikami VAT. więcej »
  • 14-05-2015Jak rozliczyć zakup drukarki?
    Oczywistym jest, że drukarka firmowa może być kosztem uzyskania przychodów. Ważne tylko, aby poprawnie rozliczyć jej zakup. Czy będzie oddzielnym środkiem trwałym, czy może należy rozliczać ją łącznie z komputerem, z którym współpracuje? Sprawdźmy, jak rozliczyć zakup drukarki. więcej »
  • 22-05-2014Samochód i telefon dla zleceniobiorcy a przychód w PIT
    Pytanie: Czy w związku z korzystaniem przez przyjmujących zlecenie (wykonawców dzieł) z przedmiotów należących do zleceniodawcy, takich jak samochód osobowy, laptop lub telefon komórkowy, w celu wykonywania obowiązków wynikających z zawartych umów, powstanie po ich stronie przychód w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, od którego zlecający będzie musiał odprowadzić zaliczki na podatek? więcej »
« poprzednia[ 1 ] . [ 2 ]następna »