Szukaj
Twój Urząd Skarbowy | Zwrot VAT za materiały budowlane | Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » kolekcja

  • 06-06-2016Sprzedaż kolekcji starych przedmiotów a opodatkowanie PIT
    Czy sprzedając przedmioty z własnej kolekcji, trzeba zapłacić podatek dochodowy? Czy taka sprzedaż może być potraktowana jako działalność gospodarcza i może wymagać zarejestrowania firmy? A może trzeba zastosować przepisy o opodatkowaniu rzeczy używanych? Zobaczmy. więcej »
  • 07-03-2016Sprzedaż starych znaczków pocztowych a VAT
    Pytanie podatnika: Czy sprzedaż wyżej opisanych znaczków podlega opodatkowaniu w rozumieniu ustawy o podatku od towarów i usług? więcej »
  • 11-08-2015Sprzedaż prywatnej kolekcji może być działalnością gospodarczą
    Z uzasadnienia: Prawidłowe jest zdaniem Sądu stanowisko prezentowane przez organ odwoławczy, że charakter, zakres i skala dokonywanych transakcji wyklucza uznanie działań skarżącej jako służących wyprzedaży własnej kolekcji biżuterii w ramach gospodarowania mieniem prywatnym. więcej »
  • 27-07-2015Czy sprzedaż prywatnych rzeczy to działalność gospodarcza?
    Teza: Działania podatnika, w stosunku do stanowiących jego własność składników majątkowych (w tym mienia nieruchomego), wykazują cechy zorganizowania i ciągłości, w rozumieniu art. 5a pkt 6 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000 r., nr 14, poz. 176 ze zm.), gdy podejmowane przez niego czynności, związane z zagospodarowaniem tego mienia i jego rozporządzaniem, będą istotnie odbiegały od normalnego wykonywania prawa własności, a nadto podatnik z operacji tych uczyni sobie lub ma zamiar uczynienia stałego (nie okazjonalnego) źródła zarobkowania. więcej »
  • 16-03-2015Sprzedaż przez Internet a dochód w rocznym PIT
    Pytanie podatnika: Czy wyprzedaż długoletniej kolekcji za pośrednictwem internetowego serwisu aukcyjnego powinna być wykazana w zeznaniu? więcej »
  • 17-11-2014Sprzedaż prywatnej kolekcji antyków. Z PIT czy bez?
    Pytanie podatnika: Czy wyprzedaż kolekcji antyków będzie stanowiła czynność podlegającą podatkowi dochodowemu od osób fizycznych? więcej »
« poprzednia[ 1 ]następna »