Szukaj
Twój Urząd Skarbowy | Zwrot VAT za materiały budowlane | Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » Kawa

  • 29-06-2017Ekspres do kawy jako koszt podatkowy firmy
    Pytanie podatnika: Czy wydatki poniesione na: zakup specjalistycznego ekspresu do kawy oraz na zatrudnienie/zakup usług baristów mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów Wnioskodawcy (w odpowiedniej proporcji do jego udziału w zysku Spółki) na podstawie art. 22 ust. 1 oraz ust. 8 (odpisy amortyzacyjne od ekspresu jako środka trwałego) ustawy o PDOF, jako tzw. koszty pośrednie, czyli koszty poniesione celem zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów? więcej »
  • 18-01-2016Ciastka, kawa i herbata dla pracowników a PIT. Zmiana stanowiska MF
    Pytanie podatnika: Czy spożycie przez pracowników kawy, herbaty, cukru, ciastek oraz koszty zorganizowania spotkania integracyjnego stanowią dla pracowników przychód do opodatkowania, od którego Wnioskodawca jest zobowiązany jako płatnik do odprowadzenia podatku dochodowego od osób fizycznych? więcej »
  • 28-08-2015NSA. Stawka VAT na napoje zawierające kawę
    Art. 41 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług w zw. z poz. 31 pkt 2 załącznika nr 10 do tej ustawy, w brzmieniu obowiązującym od 1 kwietnia 2013 r. należy interpretować w ten sposób, że preferencyjna stawka podatku VAT nie ma zastosowania do sprzedaży napojów zawierających tłuszcz mlekowy, przy przygotowywaniu których wykorzystywany jest ekstrakt z kawy, niezależnie od jego udziału procentowego - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny. więcej »
  • 17-04-2015Kawa czy herbata dla pracownika bez podatku
    Pytanie: Spółka zatrudnia na umowę o pracę oraz umowę zlecenie pracowników. Spółka kupuje wodę, kawę, herbatę, cukier, mleko, soki, a także słodycze, owoce i przekąski do celów prowadzonej działalności. Produkty te są ogólnodostępne zarówno dla pracowników podczas wykonywania obowiązków służbowych, jak również dla klientów. Produkty te zużywane są także w trakcie spotkań w siedzibie spółki z kontrahentami. Czy wydatki na zakup ww. produktów z przeznaczeniem również do zużycia przez pracowników należy doliczyć im do przychodów ze stosunku pracy? więcej »
  • 17-06-2013Stawka VAT na kawę i napoje kawowe
    Sprzedaż kawy, niezależnie od udziału procentowego tego naparu w przygotowywanym napoju, nie korzysta z preferencji w zakresie podatku od towarów i usług. Sprawdźmy zatem, w jaki sposób należy ją opodatkowywać. więcej »
  • 21-11-2012Stawka VAT na mieszanki kawy naturalnej i zbożowej
    Zgodnie z art. 41 ust. 2 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług w związku z poz. 40 załącznika 3 do tej ustawy w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2011 r., obniżona stawka podatku od towarów i usług nie ma zastosowania do mieszanki kawy zbożowo-naturalnej. Mieszanka kawy zbożowo-naturalnej nie mieści się w zakresie określenia "pozostałe palone namiastki kawy", ponieważ namiastką kawy jest artykuł zastępujący produkt otrzymywany z surowców oryginalnych niezawierający kawy naturalnej - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny. więcej »
  • 18-10-2012Stawka dla sprzedaży napojów mlecznych z kawą
    Pytanie: W ramach działalności gospodarczej sprzedaję napoje przyrządzane w prowadzonym lokalu. Są to m.in. napoje, których zasadniczym składnikiem jest mleko, a dodatkiem napar kawowy. Powyższe produkty są przygotowywane i serwowane z przeznaczeniem do spożycia zarówno na miejscu jak i na wynos. Przy sprzedaży napojów do spożycia na miejscu klienci mają do dyspozycji stoliki i krzesła. Na życzenie kupujących napoje wydawane są również na wynos w specjalnych opakowaniach. Jaką stawkę VAT należy zastosować do sprzedaży ww. napojów? więcej »
  • 26-03-2012Stawka VAT dla sprzedaży napojów na wynos oraz spożywanych na miejscu
    Pytanie podatnika: W ramach prowadzonej działalności gospodarczej, Spółka zajmuje się świadczeniem usług gastronomicznych, w tym również sprzedażą napojów przyrządzanych w posiadanych przez nią lokalach. W ofercie lokali Spółki znajdują się również napoje, których zasadniczymi składnikami są: mleko, lody, bita śmietana a dodatkowym składnikiem - napar kawowy bądź czekolada w proszku (czekolada na gorąco, kawa: biała, Cappucino, Espresso Macchiato, Latte i mrożona). Jaką stawkę VAT należy zastosować do sprzedaży ww. napojów w przypadku, gdy napoje są spożywane przez klienta na miejscu, a jaką w przypadku, gdy napoje są spożywane przez klienta na wynos? więcej »
  • 23-11-2011Kawa latte na wynos z 5 proc. stawką VAT
    Pytanie: Nasza spółka będzie prowadziła kawiarnię, w której sprzedawane będą m.in. napoje bezalkoholowe na wynos (w tym kawa latte). W lokalu w przypadku gości siedzących przy stolikach będzie możliwość skorzystania z obsługi kelnerskiej. Nie będzie to dotyczyło jednak osób zamawiających „na wynos”, które będą korzystać z obsługi wyłącznie przy ladzie podczas zamawiania i odebrania napoju. Sprzedaż na wynos będzie ewidencjonowana odrębnie od sprzedaży „na miejscu”. Jaką stawkę VAT należy zastosować do sprzedaży przez spółkę kawy latte w przypadku, gdy kawa jest zamawiana przez klienta na wynos? więcej »
« poprzednia[ 1 ]następna »