Szukaj
Twój Urząd Skarbowy | Zwrot VAT za materiały budowlane | Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » kary pieniężne

  • 30-05-2018Podatki 2018: MF szykuje zmiany ws. Ordynacji podatkowej i kar pieniężnych
    Przepisy Ordynacji podatkowej zostaną uzupełnione o regulacje umożliwiające stosowanie w zakresie kar pieniężnych określonych przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego - wynika z projektu nowelizacji, który opublikowało Ministerstwo Finansów. Nowela ma wejść w życie z początkiem lipca br. więcej »
  • 18-04-2018Podatki 2018: Nowe rozporządzenie ws. monitorowania przewozu towarów
    Lubuski Urząd Celno-Skarbowy w Gorzowie Wielkopolskim będzie zajmować się karami związanymi z naruszeniami przepisów ustawy o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów – wynika z projektu rozporządzenia opublikowanego przez resort finansów. Urząd ten ma odpowiadać za sprawy odnoszące się do podmiotów niemających siedziby w Polsce i przypadków, gdy nie można ustalić właściwości miejscowej. więcej »
  • 07-12-2017Polska wprowadzi zasadę in dubio pro libertate?
    Resort rozwoju zaproponował wprowadzenie do polskiego systemu prawnego zasady in dubio pro libertate, czyli zasady przyjaznej interpretacji przepisów. Zasada ta ma zostać określona w art. 11 nowego Prawa przedsiębiorców, które w przyszłym roku zastąpi obecną ustawę o swobodzie działalności gospodarczej. więcej »
  • 26-02-2016Przychód spółki z tytułu kar pieniężnych obciążających pracowników
    Spółka, jako pracodawca, w sytuacji naruszenia przez pracownika określonych obowiązków pracowniczych może zastosować wobec niego karę porządkową. W przypadku niektórych przewinień można zastosować karę porządkową w postaci kary pieniężnej. Czy wpływy z tytułu takich kar będą stanowiły dla spółki przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych? więcej »
  • 27-01-2015Potrącenie należności z wynagrodzenia pracownika
    Pomniejszenie przez pracodawcę wynagrodzenia pracownika jest dopuszczalne tylko w przypadkach określonych ustawowo, w szczególności taką możliwość przewiduje art. 87 i 91 Kodeksu pracy (dalej jako „k.p.”). więcej »
« poprzednia[ 1 ]następna »