Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » Karta podatkowa

  • 18-09-2014Zawieszenie działalności a możliwość odliczenia składek na dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne
    Pytanie podatnika: Czy Wnioskodawczyni postępuje prawidłowo domagając się od urzędu skarbowego, odliczenia całej składki zdrowotnej (zgodnie z przepisami o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych), zapłaconej w danym roku podatkowym, również w okresie czasowego zawieszenia działalności gospodarczej? więcej »
  • 30-07-2014Karta podatkowa: Korzystanie z usług pośrednika
    Pytanie podatnika: Wnioskodawca w ramach prowadzonej działalności gospodarczej zajmuje się wynajmem pokoi gościnnych (ich łączna liczba nie przekracza 12). W przyszłości zamierza podpisać umowę z podmiotem zajmującym się pośrednictwem w pozyskiwaniu turystów. Czy skorzystanie z usług pośrednika w przyjmowaniu rezerwacji pokoi spowodowałoby utratę prawa do opodatkowania wynajmu pokoi w formie karty podatkowej? więcej »
  • 17-06-2014W sierpniu MF uruchomi portal podatkowy
    Już w połowie sierpnia uruchomiony zostanie nowy portal podatkowy, dzięki któremu będzie można załatwiać sprawy w zakresie podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC), podatku od spadków i darowizn oraz zryczałtowanego podatku dochodowego w formie karty podatkowej. Jak tłumaczy resort finansów, podatnicy otrzymają możliwość przesyłania deklaracji podatkowych oraz składania podań. więcej »
  • 17-01-201420 stycznia. Wybór formy opodatkowania PIT: Działalność gospodarcza
    Podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych prowadzący pozarolniczą działalność gospodarczą do 20 stycznia br. muszą zdecydować o formie opodatkowania w 2014 roku. Przy czym, podatnicy, którzy w 2013 r. prowadzili działalność i byli opodatkowani w formie podatku liniowego, ryczałtem, w formie karty podatkowej czy na zasadach ogólnych, chcąc utrzymać tą formę opodatkowania nie muszą składać żadnego oświadczenia. Obowiązek złożenia pisemnego oświadczenia o wyborze formy opodatkowania mają bowiem tylko podatnicy, którzy zamierzają zmienić formę opodatkowania. Do 20 stycznia 2014 r. należy także złożyć zawiadomienie o wyborze (rezygnacji z) kwartalnego opłacania ryczałtu. więcej »
  • 15-01-2014Zmiany w CEIDG a utrata prawa do karty podatkowej
    Z uzasadnienia: Złożenie przez podatnika w Urzędzie Miasta wniosków CEIDG-1 o zmianę wpisu w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej nie oznacza, że podatnik wywiązał się z obowiązku terminowego złożenia naczelnikowi urzędu skarbowego zawiadomienia, o którym mowa w art. 36 ust. 1 pkt 1 i ust. 7 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym. O zmianach podatnik zobowiązany był zawiadomić w formie pisemnej naczelnika urzędu skarbowego, a nie organ właściwy w sprawach ewidencji działalności gospodarczej. Skoro zatem podatnik nie wypełnił obowiązku z art. 36 ust. 1 pkt 1 i ust. 7 ww. ustawy, skutkowało to wygaśnięciem uprawnień do karty podatkowej. więcej »
  • 14-01-2014Wybór formy opodatkowania: Karta podatkowa - o czym warto wiedzieć
    Karta podatkowa jest najprostszą formą opodatkowania przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej. Podatnicy, którzy zdecydowali się na to, by z niej skorzystać, powinni wiedzieć, jakie są konsekwencje dokonanego wyboru dotyczące m.in. wysokości płaconego podatku, terminów jego wpłacania na rachunek urzędu skarbowego, czy wreszcie możliwości opodatkowania wspólnie z małżonkiem lub w sposób przewidziany dla samotnych rodziców. Nie bez znaczenia jest także to, by podatnicy mieli świadomość, w jakich sytuacjach mogą utracić prawo do tej formy opodatkowania. więcej »
  • 18-12-2013Przyjęcie uczniów lub studentów na praktykę a prawo do karty podatkowej
    Pytanie podatnika: Czy przyjęcie przez Wnioskodawcę uczniów lub studentów na praktykę, w toku której nie współuczestniczą oni w wykonywaniu przez Wnioskodawcę usług, w sytuacji gdy praktykanci nie otrzymują z tego tytułu żadnego wynagrodzenia, spowoduje utratę prawa Wnioskodawcy do korzystania ze zryczałtowanego podatku dochodowego w formie karty podatkowej? więcej »
  • 25-10-2013Umowa o pracę a forma opodatkowania najmu
    Pytanie podatnika: Czy jako osoba fizyczna zatrudniona na umowę o pracę, Wnioskodawczyni może prowadzić wynajem pokoi gościnnych w formie karty podatkowej a wynajem lokali mieszkalnych na podstawie umowy najmu w kamienicy w formie opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym? więcej »
  • 28-08-2013Ustalenie właściwego urzędu skarbowego dla celów PIT
    Pod tym nieco tajemniczo brzmiącym hasłem kryje się nic innego, jak tylko ustalenie który urząd skarbowym będzie tym naszym urzędem i w którym będziemy rozliczali nasz PIT. więcej »
  • 29-05-2013PIT: Przyjmowanie zaliczek w okresie zawieszenia działalności
    Pytanie: W ramach działalności gospodarczej wynajmuję domki letniskowe. Działalność prowadzona jest sezonowo. Nie jestem podatnikiem VAT, a formą opodatkowania działalności jest karta podatkowa. W okresie zawieszenia wykonywania działalności gospodarczej, poza sezonem turystycznym, zamierzam przyjmować rezerwację domków letniskowych i pobierać zaliczki na poczet tej rezerwacji. Czy przyjęcie zaliczki powoduje konieczność odwieszenia działalności gospodarczej i zapłaty podatku w formie karty podatkowej? więcej »
« poprzednia[ 1 ] . [ 2 ] . [ 3 ] . [ 4 ] . [ 5 ] . [ 6 ]następna »