Szukaj
Twój Urząd Skarbowy | Zwrot VAT za materiały budowlane | Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » jedzenie

  • 12-12-2016Trzy lata na poprawienie błędu
    Minister Rozwoju i Finansów parę dni temu zmienił wydane przed trzema laty interpretacje dotyczące zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z posiłkami i poczęstunkami dla kontrahentów. Stanowisko stało się teraz korzystne dla podatnika, ale czy trzeba było na to czekać aż trzy lata? więcej »
  • 14-03-2016Stawka VAT na sprzedaż gotowych posiłków i dań
    Pytanie podatnika: Czy dostawa gotowych dań przygotowywanych w zakładzie przedsiębiorstwa, następnie dostarczanych bezpośrednio do klienta stanowi dostawę gotowych dań i może korzystać z 5% stawki podatku od towarów i usług według poz. 28 załącznika nr 10 do Ustawy (art. 41 ust. 2a)? więcej »
  • 04-09-2014Sprzedaż żywności podczas imprez masowych a podatki
    Interpelacja nr 26866 w sprawie opodatkowania sprzedaży bezpośredniej żywności podczas imprez masowych. więcej »
  • 26-05-2014Darowizna artykułów spożywczych a odliczenie VAT
    Czy podatnik, który nieodpłatnie przekazuje artykuły spożywcze organizacji pożytku publicznego z przeznaczeniem na cele charytatywne, ma prawo do odliczenia podatku naliczonego od ich zakupu? więcej »
  • 07-04-2014Zakup artykułów spożywczych a koszty uzyskania przychodów
    Pytanie podatnika: Czy wydatki związane z organizacją Spotkań Promocyjnych, w tym na zakup Artykułów Spożywczych zużywanych podczas Spotkań, stanowią koszt uzyskania przychodu w świetle art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? więcej »
  • 13-01-2014Zakup i przekazanie artykułów spożywczych a VAT
    Pytanie podatnika: Czy od zakupu artykułów spożywczych spółka ma prawo odliczyć podatek VAT naliczony? Czy Spółka ma obowiązek naliczania podatku VAT należnego z tytułu nieodpłatnych przekazań artykułów spożywczych? więcej »
  • 09-08-2013Sprzedaż posiłków uczniom i nauczycielom w szkole a VAT
    Pytanie podatnika: Czy sprzedaż posiłków uczniom oraz planowana sprzedaż nauczycielom (pracownikom pedagogicznym) i innym pracownikom (pracownikom niepedagogicznym) szkoły w obecnie obowiązującym stanie prawnym podlega opodatkowaniu podatkiem VAT? więcej »
  • 22-03-2013Stawka VAT na dania gotowe na wynos
    Pytanie podatnika: Czy prowadząc sprzedaż dań gotowych ,,na wynos” klasyfikowanych jako gotowe posiłki i dania, z wyłączeniem produktów o zawartości alkoholu powyżej 1,2% Wnioskodawca może zastosować obniżoną stawkę VAT 5%? więcej »
« poprzednia[ 1 ]następna »