Szukaj
Twój Urząd Skarbowy | Zwrot VAT za materiały budowlane | Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » Interpretacje prawa podatkowego

  • 09-09-2016Rabaty pośrednie udokumentowane notą księgową w kosztach podatkowych
    Pytanie podatnika: Czy Spółka jest uprawniona do wykazania kosztów uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób prawnych w dacie poniesienia, w wysokości udzielonego rabatu pośredniego w kwocie netto wskazanej w nocie księgowej? więcej »
  • 09-09-2016Zachowek nie zmniejszy podatku od sprzedaży nieruchomości
    Pytanie podatnika: Wnioskodawca nabył na podstawie testamentu spadek po zmarłej matce, tj. m.in. dom murowany wraz z działką. Brat Wnioskodawcy, który był zameldowany i mieszkał ze swoją rodziną w ww. domu domagał się wypłaty zachowku. W związku z okolicznością braku środków finansowych celem wypłaty zachowku Wnioskodawca zmuszony był sprzedać opisaną wyżej nieruchomości. Nieruchomość została sprzedana a żądana przez brata kwota została mu wypłacona. Czy zachowek wypłacony bratu może być kosztem? więcej »
  • 07-09-2016Świadczenia urlopowe w kosztach uzyskania przychodów
    Pytanie podatnika: Spółka obecnie zatrudnia około 600 pracowników. W Spółce nie został utworzony zakładowy fundusz świadczeń socjalnych w rozumieniu ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych. Jednocześnie, Spółka wypłaca świadczenia urlopowe pracownikom pod warunkiem wykorzystania w danym roku kalendarzowym urlopu wypoczynkowego w wymiarze co najmniej 14 kolejnych dni kalendarzowych. Czy ma prawo uznawać za koszty uzyskania przychodów wydatki związane z wypłatą tych świadczeń? więcej »
  • 07-09-2016Książki nie zawsze mogą być kosztem działalności
    Pytanie podatnika: Czy Wnioskodawca będzie upoważniony do zaliczenia wartości stanowiących jego własność pozycji książkowych do kosztów uzyskania przychodów, w przypadku ich przekazania z majątku osobistego do majątku firmowego? więcej »
  • 06-09-2016Koszty uzyskania przychodów: Rekompensata dla pracownika za rezygnację z samochodu służbowego
    Pytanie podatnika: Czy spółka może zaliczyć na podstawie art. 15 ust. 1 w zw. z art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych, do kosztów uzyskania przychodów jako koszty związane z zachowaniem źródła przychodu całą kwotę wypłaconą pracownikom z tytułu rezygnacji z samochodu służbowego? więcej »
  • 06-09-2016Skutki podatkowe odwołania darowizny
    Pytanie podatnika: Czy po stronie Wnioskodawczyni, która otrzymała zwrot darowizny powstał obowiązek podatkowy w podatku od spadków i darowizn, od kwoty zwróconej darowizny 87.500 zł (osiemdziesiąt siedem tysięcy pięćset złotych)? Czy odwołanie darowizny podlega opodatkowaniu? więcej »
  • 02-09-2016Jak rozliczyć nagrodę wygraną w konkursie zorganizowanym przez kontrahenta?
    Pytanie podatnika: Wnioskodawca prowadzi jako osoba fizyczna działalność gospodarczą w zakresie naprawy samochodów i opłaca podatek dochodowy na zasadach ogólnych. W bieżącym roku, w związku z prowadzoną działalnością Wnioskodawca będzie brał udział w konkursie organizowanym przez swojego kontrahenta - dostawcę części i akcesoriów samochodowych. Czy - jeżeli Wnioskodawca zdobędzie nagrodę - organizator lonkursu będzie miał obowiązek od wartości nagrody pobrać i odprowadzić zryczałtowany podatek dochodowy w wysokości 10% zgodnie z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o PIT? więcej »
  • 02-09-2016VAT. Sprzedaż firmowego garażu
    Pytanie podatnika: Przedmiotem dostawy jest garaż. Jest to osobny budynek przylegający do ściany domu. Może być przedmiotem samodzielnej dostawy. Razem z budynkiem magazynowym posiada oddzielną księgę wieczystą. Garaż został wprowadzony do księgi środków trwałych protokołem ujawnienia i nie podlegał odliczeniu VAT. Magazyn natomiast został dobudowany do ściany garażu - odliczony został VAT. Budynek garaż i budynek magazyn są ze sobą połączone i stanowią jedną nieruchomość (wspólna księga wieczysta). Jaką należy określić stawkę podatku z tytułu dostawy ww. budynków? więcej »
  • 31-08-2016Podatki 2016: Moment ujęcia w kosztach faktur korygujących dotyczących bonusów
    Pytanie podatnika: Czy w świetle przepisów obowiązujących od 1 stycznia 2016 r. Wnioskodawca otrzymując faktury korygujące z tytułu przyznanych mu bonusów powinien dokonać zmniejszenia kosztów na bieżąco w 2016 r., tj. w okresie rozliczeniowym, w którym została otrzymana faktura korygująca, czy też powinien dokonać korekty kosztów roku 2015, tj. okresu, którego koszty dotyczą? więcej »
  • 31-08-2016Nowa działalność a obowiązek złożenia VAT-Z i spisu z natury
    Pytanie podatnika: Czy prawidłowym jest zaniechanie złożenia „deklaracji VAT-Z” i niesporządzania remanentu likwidacyjnego po likwidacji działalności gospodarczej (zaprzestania świadczenia usług księgowych) w celu opodatkowania podatkiem od towarów i usług świadczonych usług najmu? więcej »
« poprzednia[ 4 ] . [ 5 ] . [ 6 ] . [ 7 ] . [ 8 ] . [ 9 ] . [ 10 ]następna »