Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » Interpretacje prawa podatkowego

  • 12-10-2016Spłata kredytu zaciągniętego na remont nieruchomości jako wydatek na cele mieszkaniowe
    Pytanie podatnika: Wnioskodawczyni nabyła na podstawie umowy darowizny nieruchomość, którą następnie sprzedała. Sprzedając niniejszą nieruchomość Wnioskodawczyni spłaciła kredyt hipoteczny z przeznaczeniem na remont zbywanej nieruchomości. Czy zaciągnięty kredyt mieści się w wydatkach określonych w art. 21 ust. 25 pkt 2 ustawy o PIT, z uwagi na to że jest to kredyt zaciągnięty przez Wnioskodawczynię przed uzyskaniem przychodu ze sprzedaży? więcej »
  • 11-10-2016Niezapłacony podatek od nieruchomości w kosztach podatkowych
    Pytanie podatnika: W jakim okresie niezapłacony podatek od nieruchomości za 2016 r. (za miesiące: styczeń - sierpień) stanowi koszty uzyskania przychodów? Czy jest kosztem uzyskania przychodów przy rozliczaniu podatku dochodowego za 2016 r.? Czy będzie stanowił koszt uzyskania przychodów w momencie zapłaty, która nastąpi po dniu 31 grudnia 2016 r.? więcej »
  • 11-10-2016PCC przy zamianie nieruchomości
    Pytanie podatnika: Małżonkowie zamierzają zawrzeć z córką i jej mężem umowę zmiany lokali mieszkalnych. Małżonkowie samodzielnego lokalu mieszkalnego o powierzchni użytkowej 74 m2. Rynkowa wartość lokalu wynosi 770 000 PLN. Natomiast córka z mężem są właścicielami samodzielnego lokalu mieszkalnego o powierzchni użytkowej 60,66 m2. Do lokalu przypisane jest prawo do korzystania na zasadach wyłączności do dwóch stanowisk garażowych. Wartość rynkowa lokalu wynosi 540.000 PLN. Czy od tej zamiany powinien zostać naliczony i zapłacony podatek od czynności cywilnoprawnych? więcej »
  • 07-10-2016Sprzedaż samochodu poleasingowego a PIT - zmiana stanowiska fiskusa
    Pytanie podatnika: Czy przychód ze sprzedaży samochodu wykupionego z leasingu na cele prywatne stanowi przychód ze zbycia rzeczy (art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. d) ustawy o PIT, a w związku z tym powstanie on wyłącznie w sytuacji, gdy do sprzedaży pojazdu dojdzie przed upływem pół roku, licząc od końca miesiąca, w którym nastąpiło nabycie, czyli wykup z leasingu? więcej »
  • 07-10-2016Opodatkowanie w formie ryczałtu przychodów ze sprzedaży wirtualnych postaci
    Pytanie podatnika: Wnioskodawca zamierza prowadzić działalność gospodarczą, polegającą na handlu wirtualnymi przedmiotami w grach online. Czy prowadzona działalność polegająca na sprzedaży wirtualnych postaci i przedmiotów będzie działalnością handlową? Czy do rozliczenia z tytułu podatku dochodowego można zastosować formę opodatkowania według ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne? więcej »
  • 06-10-2016Działalność w mieszkaniu. Odliczenie VAT od wydatków na remont
    Pytanie podatnika: Wnioskodawca obecnie prowadzi działalność gospodarczą polegającą na pracy biurowej w jednym z pomieszczeń zajmowanego mieszkania. Wnioskodawca planuje remont pomieszczenie wykorzystywanego do prowadzenia działalności polegający na wymianie drzwi wejściowych do pomieszczenia, nałożenie gładzi na ściany oraz sufit, malowanie ścian i sufitu. Czy podatek VAT za materiały oraz robociznę związane z remontem ww. pomieszczenia mogą zostać odliczone? więcej »
  • 06-10-2016Podatek od gier. Loterie promocyjne są wyłączone z opodatkowania
    Pytanie podatnika: W celu promocji sklepu internetowego, zachęcenia potencjalnych nabywców do skorzystania z oferty spółki i zwiększenia sprzedaży treści multimedialnych, usług bądź towarów tam oferowanych spółka planuje zorganizowanie loterii dla klientów tego sklepu, w których oferowane będą wygrane (nagrody rzeczowe lub pieniężne). Czy loterie, które planuje organizować spółka podlegają opodatkowaniu podatkiem od gier? więcej »
  • 05-10-2016W którym momencie zaliczać w koszty wynagrodzenia?
    Pytanie podatnika: Czy koszty poniesione przez spółkę w związku z tworzeniem we własnym zakresie programu komputerowego powinny być potrącane w tym roku, w którym zostały poniesione, tj. w przypadku zakupu prac programistycznych od podmiotów zewnętrznych - zgodnie z art. 15 ust. 4e ustawy o CIT, a w przypadku kosztów wynagrodzeń pracowników spółki zaangażowanych w prace nad tworzeniem programu komputerowego - zgodnie z art. 15 ust. 4g ww. ustawy? więcej »
  • 05-10-2016Kontynuowanie działalności po śmierci męża: Zaliczki otrzymane na poczet przyszłych usług
    Pytanie podatnika: Czy Wnioskodawczyni powinna wykazać przychód w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych z tytułu sprzedaży usług, które zostały opłacone i zafakturowane zaliczkowo w działalności gospodarczej męża podatniczki (od zaliczek został odprowadzony podatek, od towarów i usług), a które to usługi zostaną faktycznie wykonane już przez Wnioskodawczynię w jej własnej działalności gospodarczej? Czy prawidłowym postępowaniem jest wykazanie przychodu dla potrzeb podatku dochodowego od osób fizycznych od całości wartości wykonanej usługi? więcej »
  • 04-10-2016VAT marża w turystyce: Dokumenty bez danych stron transakcji
    Pytanie podatnika: Czy otrzymany dokument w postaci vouchera jest jednocześnie podstawą do zastosowania procedury VAT marża dla usług turystycznych przy wystawianiu faktury VAT dla klienta podatnika? więcej »
« poprzednia[ 1 ] . [ 2 ] . [ 3 ] . [ 4 ] . [ 5 ] . [ 6 ] . [ 7 ]następna »