Szukaj
Twój Urząd Skarbowy | Zwrot VAT za materiały budowlane | Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » informatyk

  • 17-07-2018Podatki 2018: 50% koszty przy umowie o pracę po zmianach
    W ramach stosunku pracy wykonuję działalność twórczą w zakresie programów komputerowych w wyniku której powstają utwory w rozumieniu ustawy o prawach autorskich i pokrewnych. Do mojego obowiązku należy również prowadzenie ewidencji czasu pracy przeznaczonego na pracę twórczą, która potwierdza czasowe zaangażowanie pracownika w taką działalność. Ewidencja taka nie wlicza urlopów, zwolnień lekarskich, szkoleń, wyjazdów służbowych itp. Czy w związku ze zmianami przepisów mam możliwość stosowania 50% kosztów uzyskania przychodów? więcej »
  • 21-03-2016Usługi programistów i informatyków a PIT
    Pytanie podatnika: Czy przychód z działalności usługowej związanej z projektowaniem i rozwojem technologii informatycznych dla sieci i systemów komputerowych zgodnie z nr PKWiU 62.01.12.0 może być opodatkowany w formie ryczałtu ewidencjonowanego wg stawki 8,5% zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 3 lit. b) ustawy z dnia 20 listopada 1998 r o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne? więcej »
  • 29-01-2015Podwyższone koszty autorskie dla informatyka
    Pytanie podatnika: Czy w odniesieniu do pracowników – informatyków, zatrudnionych w sposób i na warunkach określonych powyżej, Spółka jako płatnik może zastosować art. 22 ust. 9 pkt 3 ustawy o PIT, poprzez określenie kosztów uzyskania przychodu w wysokości 50% uzyskanego przychodu w zakresie dotyczącym wynagrodzenia z tytułu stworzonego w ramach stosunku pracy oprogramowania (programu komputerowego), będącego przedmiotem prawa autorskiego? więcej »
« poprzednia[ 1 ]następna »