Szukaj
Twój Urząd Skarbowy | Zwrot VAT za materiały budowlane | Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » Imprezy spotkania

  • 20-02-2013Udział w imprezie integracyjnej – czy to przychód dla pracownika?
    Spółka organizuje imprezę integracyjną dla swoich pracowników. Ci, którzy chcą w niej uczestniczyć, zobowiązani są do wpisania się na listę uczestników. Mimo tak sporządzonej listy nie jest możliwe sprecyzowanie, czy i w jakim zakresie poszczególni pracownicy skorzystali z imprezy. Czy spółka powinna rozpoznać przychód po stronie pracowników z tytułu nieodpłatnych świadczeń? więcej »
  • 16-01-2013Koszty uzyskania przychodów: Występ artystyczny podczas firmowej imprezy
    Z uzasadnienia: Wydatki na występy artystyczne podlegają wyłączeniu z kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 28 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych ze względu na ich reprezentacyjny charakter. Zasadniczym bowiem celem organizacji występów artystycznych, koncertów muzycznych i bankietu jest tworzenie pozytywnego wizerunku firmy podatnika, a nie reklama jego produktów lub marki. Warunkiem potraktowania występu artystycznego, koncertu lub bankietu towarzyszących konferencji, jako reklamy, musi być to, że zasadniczym celem takiego zdarzenia jest reklamowanie produktów lub firmy podatnika. Innymi słowy, reklama ma mieć formę np. występu artystycznego. więcej »
  • 14-01-2013Wydatki na organizację spotkań szkoleniowo-integracyjnych dla pracowników w kosztach podatkowych
    Pytanie podatnika: Czy wydatki na organizację spotkań o charakterze szkoleniowo-integracyjnym z elementami zabawy/gry mającej na celu wytworzenie atmosfery sprzyjającej szkoleniu lub będącej elementem szkolenia, w którym uczestniczą pracownicy spółki stanowią koszt uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? więcej »
  • 05-03-2012Impreza integracyjna jako przychód pracownika
    Z uzasadnienia: Gdy wartości świadczeń nie można przyporządkować do świadczeń uzyskiwanych przez konkretnego pracownika, gdzie wysokość ponoszonych wydatków nie może być przypisana do konkretnego pracownika bez względu na to, czy skorzystał on z poczęstunku bądź innych atrakcji czy też nie (ewentualnie w jakim zakresie to nastąpiło), brak jest podstaw do ustalenia przychodu z tytułu świadczeń nieodpłatnych w związku z organizacją przez pracodawcę imprezy integracyjnej. więcej »
  • 28-10-2011Organizacja imprezy firmowej dla pracowników a prawo do odliczenia VAT
    Pytanie podatnika: Z okazji 20-lecia istnienia firmy Wnioskodawca zamierza zorganizować uroczystość, na którą zostaną zaproszeni pracownicy. Impreza będzie 2-dniowa poza siedzibą firmy. Wyjazd w sobotę i powrót w niedzielę. Będzie to wyjazd na imprezę artystyczną do teatru wraz z obiadem, kolacją i śniadaniem wynajętym autokarem. Czy z faktur dotyczących tej imprezy będzie można odliczyć podatek VAT? więcej »
  • 26-10-2011Udział w pikniku. Imprezy integracyjne a PIT
    Pytanie podatnika: Czy udział w pikniku sportowo – rekreacyjnym stanowi dla pracownika i emeryta przychód podlegający opodatkowaniu? więcej »
  • 30-09-2011Kiedy impreza integracyjna jest przychodem pracownika
    Dla opodatkowania istotne jest to, czy danemu pracownikowi można przypisać konkretny, a nie statystyczny, czy potencjalny przychód. Nie można bowiem ustalać przychodu w drodze arytmetycznego działania polegającego na podzieleniu kosztów imprezy integracyjnej przez liczbę pracowników biorących w niej udział. Przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych nie dają podstaw do wykonania takiego działania. Ponadto podkreślić należy, że otrzymanie nieodpłatnego świadczenia musi dotyczyć konkretnego pracownika, gdyż zgodnie z art. 3 ust. 1 ww. ustawy podatnikiem jest osoba fizyczna, a nie grupa osób - orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu. więcej »
  • 18-07-2011Poczęstunek w formie szwedzkiego stołu nie jest przychodem pracownika
    Z uzasadnienia WSA: W przypadku, gdy wartości świadczeń nie można przyporządkować do świadczeń uzyskiwanych przez konkretnego pracownika, gdzie opłata jest wnoszona ryczałtowo, bez względu na to, czy pracownik ze świadczeń korzystał czy też nie korzystał, brak jest podstaw do ustalenia dla konkretnego pracownika kwoty przychodu uzyskanego z tytułu finansowania przez pracodawcę kosztów organizowanej imprezy; nie sposób bowiem stwierdzić, czy pracownik rzeczywiście otrzymał owe świadczenie i jaka jest jego wartość. Pracodawca w takiej sytuacji nie jest zobowiązany obliczyć, pobrać i odprowadzić do właściwego urzędu skarbowego zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych od tych przychodów. więcej »
  • 15-06-2011WSA: Pracownicy nie muszą płacić PIT za udział w imprezie integracyjnej
    Z uzasadnienia: Gdy wartości świadczeń nie można przyporządkować do świadczeń uzyskiwanych przez konkretnego pracownika, gdzie wysokość ponoszonych wydatków nie może być przypisana do konkretnego pracownika bez względu na to, czy skorzystał on z poczęstunku czy też nie (ewentualnie w jakim zakresie to nastąpiło), brak jest podstaw do ustalenia przychodu z tytułu świadczeń nieodpłatnych w związku z organizacją przez pracodawcę imprez integracyjnych. Nie sposób bowiem stwierdzić, czy pracownik rzeczywiście otrzymał owe świadczenie i jaka jest jego wartość. więcej »
  • 24-02-2011Udział w firmowej imprezie jubileuszowej nie zawsze będzie przychodem pracownika
    W przypadku, gdy wartości świadczeń nie można przyporządkować do świadczeń uzyskiwanych przez konkretnego pracownika, gdzie opłata jest wnoszona ryczałtowo, bez względu na to, czy pracownik ze świadczeń korzystał czy też nie korzystał, brak jest podstaw do ustalenia dla konkretnego pracownika kwoty przychodu uzyskanego z tytułu finansowania przez pracodawcę kosztów organizowanej imprezy. Nie sposób bowiem stwierdzić, czy pracownik rzeczywiście otrzymał owe świadczenie i jaka jest jego wartość - orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu. więcej »
« poprzednia[ 1 ] . [ 2 ]następna »