Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » Impreza jubileuszowa

  • 04-03-2020Podatnik świętuje jubileusz firmy, a co z VAT?
    Organizowanie przez podatników VAT obchodów jubileuszowych nie może budzić żadnego zdziwienia. Wiąże się to oczywiście z różnego rodzaju wydatkami. Czy podatek naliczony w takich wydatkach możliwy będzie do odliczenia czy też nie. Ponieważ kwestia ta nie została uregulowana w sposób szczególny, oznacza to iż przy kwalifikacji ww. wydatków do odliczenia lub nie należy kierować się zasadą generalną wyrażona została w art. 86 ust. 1 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług. Zgodnie z nią podatnikowi prawo do odliczenia przysługuje w takim zakresie, w jakim nabyte towary lub usługi wykorzystywane są do wykonywania czynności opodatkowanych. więcej »
  • 24-02-2011Udział w firmowej imprezie jubileuszowej nie zawsze będzie przychodem pracownika
    W przypadku, gdy wartości świadczeń nie można przyporządkować do świadczeń uzyskiwanych przez konkretnego pracownika, gdzie opłata jest wnoszona ryczałtowo, bez względu na to, czy pracownik ze świadczeń korzystał czy też nie korzystał, brak jest podstaw do ustalenia dla konkretnego pracownika kwoty przychodu uzyskanego z tytułu finansowania przez pracodawcę kosztów organizowanej imprezy. Nie sposób bowiem stwierdzić, czy pracownik rzeczywiście otrzymał owe świadczenie i jaka jest jego wartość - orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu. więcej »
« poprzednia[ 1 ]następna »