Szukaj
Twój Urząd Skarbowy | Zwrot VAT za materiały budowlane | Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » impreza integracyjna

  • 07-11-2018WSA. Wydatki na imprezy integracyjne ze współpracownikami mogą być kosztem
    Z uzasadnienia: Tylko wydatek na zakup tych usług gastronomicznych, których jedynym (głównym) celem jest tworzenie lub poprawa wizerunku firmy na zewnątrz podlega wyłączeniu z kosztów uzyskania przychodów (...) Jako błędny należy odrzucić taki wynik wykładni, który zdaje się afirmować organ, że działania spółki (wydatki gastronomiczne) na rzecz kontrahentów czy osób trzecich, a więc niejako w sferze zewnętrznej, implikują przypisanie im przymiotu reprezentacji, a więc odnoszących się do wydatków determinowanych wyłącznie celem kreowania swojego wizerunku. więcej »
  • 18-07-2016Opodatkowanie imprez integracyjnych ciągle pełne wątpliwości
    Pytanie podatnika: Czy udział pracowników w imprezie integracyjnej zorganizowanej przez Wnioskodawcę prowadzi do powstania u pracowników przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych? Czy Wnioskodawca jest obowiązany do pobrania i wpłacenia zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych? więcej »
  • 20-11-2015Wycieczka z ZFŚS a przychód pracownika
    Pytanie podatnika: Czy kwota dofinansowania z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych do wycieczki dla pracowników i osób uprawnionych zwolniona będzie z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych, jako wartość nieodpłatnie otrzymanego świadczenia? Czy dofinansowanie z zfśs do spotkania integracyjnego dla osób uprawnionych zwolnione będzie z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych, jako wartość nieodpłatnie otrzymanego świadczenia? więcej »
  • 02-09-2015Koszty działalności. Impreza integracyjna dla pracowników i ich rodzin
    Pytanie podatnika: Czy koszty związane z organizacją spotkania integracyjnego w formie pikniku rodzinnego będą stanowić dla Spółki koszty uzyskania przychodów w zakresie zarówno wydatków związanych bezpośrednio z pracownikami Spółki, jak i dziećmi pracowników oraz osób im towarzyszących? więcej »
  • 13-04-2015Impreza firmowa a przychód pracownika
    Nieodpłatne świadczenie jest przychodem pracownika, gdy korzyść jest wymierna i przypisana indywidualnemu pracownikowi, tj. nie jest dostępna w sposób ogólny dla wszystkich podmiotów. Zobaczmy, czy udział w imprezie firmowej będzie przychodem pracownika. więcej »
  • 20-03-2015NSA. Przychód pracownika z tytułu zbiorowej imprezy integracyjnej
    Z uzasadnienia: Warunkiem powstania przychodu w postaci świadczeń w naturze i innych nieodpłatnych świadczeń, zgodnie z art. 11 ust. 1 ustawy o PIT, jest ich otrzymanie i nie jest wystarczająca sama możliwość jego otrzymania wynikająca z udziału w spotkaniu integracyjnym. W przypadku imprez zbiorowych, jak choćby spotkań integracyjnych, nie jest możliwe ustalenia podstawy opodatkowania indywidualnych osób z tytułu udziału w nich, skoro nie da się ustalić czy i w jakim zakresie skorzystali oni z poszczególnych oferowanych przez organizatora świadczeń. więcej »
  • 23-12-2014Impreza integracyjna jako przychód pracownika
    Pytanie podatnika: Czy możliwe jest identyfikowanie przychodu w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych po stronie pracownika z tytułu udziału pracownika w imprezie integracyjnej/firmowej? Czy w związku z takim udziałem pracownika w imprezie integracyjnej/firmowej Spółka (pracodawca) powinien zidentyfikować przychód pracownika z tego tytułu i pobrać zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych? Czy poprawne jest obliczenie wysokości przychodu pracownika poprzez działanie arytmetyczne polegające na podzieleniu kosztów tego spotkania przez liczbę pracowników, którzy zgłosili swój udział w spotkaniu? więcej »
  • 23-09-2014Impreza integracyjna jako przychód pracownika
    Pytanie podatnika: Wnioskodawca zakupił artykuły spożywcze ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych na zorganizowanie imprezy integracyjnej dla pracowników. Impreza zorganizowana została w miejscu pracy. Ponadto Wnioskodawca zorganizował imprezę integracyjną ze środków ZFŚS dla pracowników w restauracji. W przypadku ww. imprez obecność pracowników można ustalić na podstawie listy. Czy udział w imprezach integracyjnych należy potraktować jako przychód pracownika i opodatkować w sytuacji, gdy nie można określić ile dany pracownik „zjadł i wypił”? więcej »
  • 14-01-2014Szwedzki stół jako przychód pracownika
    Pytanie podatnika: Czy w przypadku, gdy pracodawca nie posiada informacji o ilości osób uczestniczących w imprezie oraz gdy brak jest możliwości indywidualizacji świadczenia konkretnemu pracownikowi, poczęstunek w formie szwedzkiego stołu należy uznać jako przychód ze stosunku pracy i opodatkować podatkiem dochodowym od osób fizycznych? więcej »
  • 17-12-2013Wigilia w zakładzie pracy
    Coraz częściej przedsiębiorcy decydują się na organizację spotkania wigilijnego z pracownikami. Warto pamiętać, że takie wydarzenie wywołuje konsekwencje podatkowe po stronie zarówno organizatora, jak i uczestników. więcej »
« poprzednia[ 1 ] . [ 2 ]następna »