Szukaj
Twój Urząd Skarbowy | Zwrot VAT za materiały budowlane | Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Najbliższe szkolenia podatki.biz:

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » impreza integracyjna

  • 10-04-2018Wycieczka z ZFŚS a przychód pracownika
    Pytanie: Wnioskodawca zamierza zorganizować wycieczkę z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych dla uprawnionych pracowników, którzy mogą w niej uczestniczyć dobrowolnie, potwierdzając chęć uczestnictwa na liście. Czy koszt jednostkowy wycieczki dla poszczególnych pracowników będzie przychodem podlegającym opodatkowaniu jako tzw. świadczenie nieodpłatne, a co za tym idzie, czy Wnioskodawca jako płatnik będzie obowiązany obliczyć i pobrać zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych? więcej »
  • 24-06-2016Składki ZUS: Imprezy integracyjne dla pracowników ze środków ZFŚS
    W związku ze stwierdzeniem przedsiębiorcy, iż wartość korzyści wynikających z udziału w imprezach i wyjazdach sportowo-rekreacyjnych oraz imprezach kulturalno-oświatowych o charakterze integracyjnym nie stanowi przychodu pracownika z tytułu zatrudnienia w ramach stosunku pracy, w rozumieniu art. 12 ustawy o PIT, stwierdzić należy, iż w takiej sytuacji brak będzie obowiązku odprowadzania od ich wartości składek na ubezpieczenia społeczne. Podstawę wymiaru składek na te ubezpieczenia zawsze stanowi bowiem przychód osiągany przez pracowników u pracodawcy z tytułu zatrudnienia w ramach stosunku pracy - wyjaśnił ZUS. więcej »
  • 22-12-2014Udział w firmowej wigilii nie generuje przychodu
    Udział w firmowej wigilii nie skutkuje uzyskaniem przez pracowników przychodu, który powinno się doliczać do podstawy opodatkowania. Jak wskazują eksperci, wątpliwości w tym zakresie rozwiał lipcowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego. więcej »
  • 09-07-2014Wydatki na szkolenia dla kontrahentów jako koszt firmy
    Z uzasadnienia: Inaczej niż w odniesieniu do pracowników odpada możliwość uznania wydatków innej firmy na motywowanie przedsiębiorcy do lepszego prowadzenia działalności gospodarczej jako kosztu tejże firmy. Stanowiło by to bowiem zaprzeczenie istoty działalności gospodarczej. Jeżeli bowiem pracownik pracuje bo tak wynika z umowy o pracę, to przedsiębiorca podejmuje działalność z uwagi na swoją wolę prowadzenia takiej działalności. Zależy to tylko i wyłącznie od niego. To on sam motywuje się do osiągania jak najlepszych wyników. Nie można zatem tłumaczyć konieczności organizowania imprez integracyjno-rozrywkowych dla przedsiębiorców koniecznością motywowania ich do lepszego prowadzenia działalności gospodarczej przynoszącej im, a w konsekwencji i ich kontrahentom większych zysków. więcej »
  • 14-01-2013Wydatki na organizację spotkań szkoleniowo-integracyjnych dla pracowników w kosztach podatkowych
    Pytanie podatnika: Czy wydatki na organizację spotkań o charakterze szkoleniowo-integracyjnym z elementami zabawy/gry mającej na celu wytworzenie atmosfery sprzyjającej szkoleniu lub będącej elementem szkolenia, w którym uczestniczą pracownicy spółki stanowią koszt uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? więcej »
  • 21-06-2012Alkohol w kosztach uzyskania przychodów
    Z uzasadnienia: Wydatki na napoje alkoholowe dla kontrahentów podatnika nie mogą stanowić kosztów uzyskania przychodów, ponieważ są wydatkami na reprezentację (art. 16 ust. 1 pkt 28 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych), wyłączonymi z kosztów uzyskania przychodów. Także wydatki na alkohol podawany podczas szkoleń pracowników nie mogą stanowić kosztów uzyskania przychodów, ponieważ ze względu na brak związku z celem, dla którego szkolenia są organizowane, nie mogą być uznane za wydatki poniesione w celach określonych w art. 15 ust. 1 ww. ustawy. więcej »
  • 15-05-2012Absurdy prawne: VAT od niezapłaconej faktury, brak odliczenia VAT od paliwa i podatek od imprezy firmowej
    Zapytanie nr 662 do ministra gospodarki w sprawie naprawy polskiego systemu prawa dotyczącego prowadzenia działalności gospodarczej więcej »
  • 05-03-2012Impreza integracyjna jako przychód pracownika
    Z uzasadnienia: Gdy wartości świadczeń nie można przyporządkować do świadczeń uzyskiwanych przez konkretnego pracownika, gdzie wysokość ponoszonych wydatków nie może być przypisana do konkretnego pracownika bez względu na to, czy skorzystał on z poczęstunku bądź innych atrakcji czy też nie (ewentualnie w jakim zakresie to nastąpiło), brak jest podstaw do ustalenia przychodu z tytułu świadczeń nieodpłatnych w związku z organizacją przez pracodawcę imprezy integracyjnej. więcej »
  • 22-12-2011Święta w firmie – konsekwencje w podatkach dochodowych
    Imprezy organizowane z okazji świąt Bożego Narodzenia co roku budzą wśród pracodawców wątpliwości, jak rozliczyć je na gruncie podatkowym. Tego typu imprezy są spotkaniami mającymi charakter integracyjny. więcej »
« poprzednia[ 1 ]następna »