Szukaj
Twój Urząd Skarbowy | Zwrot VAT za materiały budowlane | Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » hosting

  • 27-08-2018Zagraniczny hosting z podatkiem u źródła?
    Usługa przechowywania danych nie jest objęta dyspozycją art. 21 ust. 1 ustawy o CIT. Należy jednak mieć na uwadze, że sama nazwa usługi nie może być wyłącznym czynnikiem determinującym daną usługę do kategorii świadczeń objętych zakresem tego przepisu. Decydująca w tym zakresie jest treść umowy i faktyczna realizacja usługi. Usługa, którą nazwano „Usługą przechowywania danych” polega na „udostępnianiu powierzchni dyskowej” oraz „ochronie plików na serwerze”. Powyższe wskazuje, że mamy tutaj do czynienia z korzystaniem z urządzenia przemysłowego, a więc z usługą wymienioną w art. 21 ust. 1 pkt 1 ustawy - tak uznał Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej. więcej »
« poprzednia[ 1 ]następna »