Szukaj
Twój Urząd Skarbowy | Zwrot VAT za materiały budowlane | Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » gratisy

  • 11-01-2018Akcja promocyjna z gratisem - skutki na gruncie VAT
    Podatnicy czynni VAT – najczęściej z branży handlowej – organizują nierzadko akcje promocyjne polegające na uzupełnianiu zakupionego produktu o dodatkowy, bezpłatny. Akcja taka ma za zadanie zwiększyć sprzedaż poprzez zachęcenie do jej dokonania jak największej liczby klientów, których być może skłoni do zakupu ów darmowy dodatek. Mogą to być również dotychczasowi klienci, dla których dodatek taki będzie miłym uzupełnieniem zakupu. Tak czy inaczej taka akcja z pewnością przyczynia się do zwiększenia poziomu sprzedaży, dobrego odbioru sprzedawcy wśród klientów. Zatem założony cel, czyli wspomaganie działalności firmy poprzez zwiększenie sprzedaży, jest w ten sposób realizowany. więcej »
  • 06-12-2016Gratis dla przedsiębiorcy a przychód
    Pytanie podatnika: W ramach stałej współpracy z dostawcami, w przypadku zakupu przez spółkę określonej ilości towaru dostawcy przekazują gratisowe towary. Czy w związku z otrzymywanymi gratisami, spółka ma obowiązek rozpoznać przychód z tytułu nieodpłatnych świadczeń, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? więcej »
  • 20-09-2016Wydawanie gratisów w ujęciu VAT
    Pytanie podatnika: Czy Spółce przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia towarów, przekazywanych nieodpłatnie jako gratisy? Czy Spółka ma obowiązek opodatkować nieodpłatne wydanie gratisów podatkiem od towarów i usług? więcej »
  • 24-03-2015Wydatki na nabycie gratisów dla kontrahentów jako koszt podatkowy
    Pytanie podatnika: Spółka organizuje szereg działań o charakterze promocyjnym i reklamowym, polegających np. na nieodpłatnym przekazaniu towarów spółki (tzw. gratisów). Czy zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych wydatki na nabycie towarów, które następnie przekazywane są kontrahentom nieodpłatnie mogą być zaliczone przez spółkę do kosztów uzyskania przychodów? więcej »
« poprzednia[ 1 ]następna »