Szukaj
Twój Urząd Skarbowy | Zwrot VAT za materiały budowlane | Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » Gospodarka zasobami mieszkaniowymi

  • 16-06-2017Spółdzielnie i wspólnoty. Wynajem części wspólnych a CIT
    Dochody uzyskane przez spółdzielnię z wynajmu części wspólnej nieruchomości od osób będących jej członkami, przeznaczone w całości na utrzymanie jej zasobów mieszkaniowych, stanowią przychody osiągnięte z gospodarki zasobami mieszkaniowymi, podlegające zwolnieniu z opodatkowania CIT. Czy tak samo będzie również w przypadku wynajmu na rzecz osób niebędących członkami spółdzielni? więcej »
  • 27-10-2015Place zabaw we wspólnotach mieszkaniowych
    W związku z zapytaniami kierowanymi w sprawie wydatków ponoszonych przez wspólnoty mieszkaniowe na wyposażenie i utrzymanie placów zabaw Ministerstwo Finansów wyjaśnia, co następuje: więcej »
  • 31-10-2013Dochody wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych a prawo do zwolnienia z CIT
    Wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe są podatnikami podatku dochodowego od osób prawnych. Dochody, jakie otrzymują, mogą być zwolnione z opodatkowania. Zwolnienie jest jednak możliwe tylko po spełnieniu określonych warunków. więcej »
  • 22-02-2013Dochody wspólnot mieszkaniowych – opodatkowanie i zwolnienie z CIT
    Wolne od podatku są dochody spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych uzyskane z gospodarki zasobami mieszkaniowymi w części przeznaczonej na cele związane z utrzymaniem tych zasobów. Ustawy podatkowe nie precyzują jednak, czym są wspomniane zasoby ani cele mieszkaniowe. więcej »
  • 02-08-2012Opodatkowanie wspólnot mieszkaniowych. Kary umowne a CIT
    Zasady funkcjonowania wspólnot mieszkaniowych określa ustawa z dnia 24 czerwca 1994 r. o własności lokali (Dz. U. z 2000 r. nr 80, poz. 903, ze zm.). Zgodnie z art. 6 tej ustawy, ogół właścicieli, których lokale wchodzą w skład określonej nieruchomości, tworzy wspólnotę mieszkaniową. więcej »
  • 22-02-2012Zrzeszenie nie korzysta ze zwolnienia z CIT
    Z uzasadnienia: Przepis art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych reguluje zwolnienie podmiotowo-przedmiotowe, albowiem dotyczy ono określonej grupy podmiotów oraz określonej kategorii dochodów. Ustawodawca podmioty uprawnione do ulgi zawęził do podmiotów, na które ustawowo jest nałożony obowiązek gospodarowania zasobami mieszkaniowymi. Natomiast Zrzeszenie Właścicieli i Zarządców Domów przyjęło obowiązek gospodarowania zasobami mieszkaniowymi na zasadzie umowy cywilnej. Zatem, Zrzeszenie nie korzysta ze zwolnienia od podatku dochodowego od osób prawnych z tytułu dochodów uzyskanych z gospodarki zasobami mieszkaniowymi. więcej »
« poprzednia[ 1 ]następna »