Szukaj
Twój Urząd Skarbowy | Zwrot VAT za materiały budowlane | Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » fundacja

  • 31-07-2017MF wyjaśnia: Nie zawsze nieodpłatna pomoc stanowi darowiznę
    Nie każde przekazanie majątku tytułem darmym przez fundację, organizację pożytku publicznego czy osobę fizyczną stanowi darowiznę. więcej »
  • 20-04-2017Dochody fundacji. Zwolnione czy opodatkowane CIT?
    Pytanie podatnika: Czy Fundacja może inwestować przyszły i powstały zysk z działalności gospodarczej w lokaty i fundusze inwestycyjne zamknięte bez obowiązku płacenia podatku od zainwestowanej kwoty w sytuacji, gdy zainwestowane środki oraz ewentualny zysk zostaną przeznaczone, wydatkowane przez Fundację w całości na cele statutowe? więcej »
  • 10-04-2017Dochody fundacji. Zwolnione czy opodatkowane CIT?
    Pytanie podatnika: Czy dochody Fundacji uzyskane z odpłatnej działalności tj. badań ultrasonograficznych, przeznaczone na pokrycie kosztów statutowych działalności nieodpłatnej oraz koszty administracyjne są zwolnione z podatku dochodowego od osób prawnych? więcej »
  • 22-06-2016Jednolity Plik Kontrolny - interpretacja ogólna MF
    Do podmiotów niemających statusu przedsiębiorcy w rozumieniu ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, prowadzących księgi podatkowe przy użyciu programów komputerowych, należy odpowiednio zastosować okres przejściowy, jaki został przewidziany w art. 29 ustawy nowelizującej z dnia 10 września 2015 r. dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorców - wyjaśnił Minister Finansów. więcej »
  • 18-01-2016Jeden procent. Czas na darowiznę w rocznym PIT
    Co roku mniej więcej o tej porze przypominamy o możliwości przekazania jednego procenta rocznego podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego. Warto z tego prawa korzystać, zwłaszcza że w tym roku zasady działania organizacji są jeszcze bardziej przejrzyste. więcej »
  • 23-12-2015Opodatkowanie darowizny od fundacji
    Pytanie podatnika: Czy w przypadku przekazania podopiecznemu (Wnioskodawczyni) otrzymanej przez Fundację darowizny z polecenia powstanie obowiązek uiszczenia podatku od spadków i darowizn przez podopiecznego, gdy łącznie suma wszystkich darowizn przekazanych temu podopiecznemu przez Fundację w okresie 5 lat przekroczy kwotę 4.902 zł, jednakże żadna z darowizn z poleceniem od pierwotnego darczyńcy w okresie 5 lat nie przekracza kwoty 4.902 zł? więcej »
  • 23-11-2015Pomoc z fundacji. Z podatkiem czy bez?
    Pytanie podatnika: Czy udzielanie osobom fizycznym pomocy społecznej będzie korzystało ze zwolnienia od PIT, a w konsekwencji na Fundacji nie będzie ciążył obowiązek realizacji funkcji płatnika? więcej »
  • 24-08-2015PIT. Skutki podatkowe otrzymania pomocy od fundacji
    Pytanie podatnika: Czy pomoc otrzymywana przez Wnioskodawcę od Fundacji jest wolna od podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 79 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? więcej »
  • 02-06-2015Pomoc z fundacji z podatkiem czy bez?
    Interpelacja nr 32600 do ministra finansów w sprawie zwolnień z opodatkowania pomocy otrzymanej od organizacji pożytku publicznego. więcej »
  • 24-02-2015Skutki podatkowe otrzymania pomocy od fundacji
    Pytanie podatnika: Wnioskodawczyni zamierza korzystać z pomocy udzielanej przez Fundację ..., która posiada status organizacji pożytku publicznego, a jednym z jej celów statutowych jest pomoc społeczna. Wnioskodawczyni zamierza zawrzeć z Fundacją umowę, na podstawie, której zostanie jej udostępnione subkonto bankowe prowadzone w banku w celu gromadzenia i wpłaty środków finansowych na leczenie i rehabilitację jej dziecka. Czy pomoc otrzymana od Fundacji podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn? więcej »
« poprzednia[ 1 ]następna »