Szukaj
Twój Urząd Skarbowy | Zwrot VAT za materiały budowlane | Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Najbliższe szkolenia podatki.biz:

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » forma zapłaty

  • 26-06-2015Zwrot VAT w terminie 25 dni przy kompensacie zobowiązań
    Pytanie podatnika: Czy Spółka ma prawo otrzymać zwrot nadwyżki podatku naliczonego nad należnym w terminie 25 dni od dnia złożenia deklaracji w sytuacji, w której Spółka dokonuje wzajemnych potrąceń (kompensaty) należności regulując tym samym swoje zobowiązania i wykazując w kwocie podatku naliczonego również wartość podatku wynikającego z faktur uregulowanych w drodze wzajemnego potrącenia? więcej »
  • 25-02-2015Rozłożenie płatności na raty a obowiązek dokonywania korekty kosztów
    Przepis art. 15b ustawy o CIT nakłada na podatników obowiązek dokonywania korekty (zmniejszenia) kosztów uzyskania przychodów w przypadku nieuregulowania w określonych warunkach (terminach) zobowiązań. W przypadku zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kwoty wynikającej z faktury czy rachunku (a jeżeli nie istniał obowiązek ich wystawienia, kwoty wynikającej z umowy albo innego dokumentu) i nieuregulowania tej kwoty w terminie 30 dni od daty upływu terminu płatności (a gdy termin płatności jest dłuższy niż 60 dni w terminie 90 dni od daty zaliczenia tej kwoty do kosztów uzyskania przychodów), podatnik jest obowiązany do zmniejszenia kosztów uzyskania przychodów o kwotę wynikającą z tych dokumentów (art. 15b ust. 1 i 2 ustawy o CIT). Powyższe regulacje wprowadzono jako element walki z tzw. zatorami płatniczymi (nieregulowaniem na czas zobowiązań). więcej »
  • 29-09-2014Potrącenie a przyspieszony zwrot VAT
    Pytanie podatnika: Czy zapłata przez Wnioskodawcę za nabyte usługi lub towary w formie potrącenia stanowi jedną z możliwych form zapłaty i w związku z tym Wnioskodawca będzie uprawniony - przy założeniu spełnienia pozostałych warunków - do otrzymania zwrotu nadwyżki podatku naliczonego w przyspieszonym terminie 25 dni zgodnie z art. 87 ust. 6 ustawy o VAT? więcej »
  • 18-04-2014Zapłata wekslem a obowiązek korekty kosztów
    W przypadku uregulowania zobowiązań z tytułu zakupu materiałów wekslem własnym w terminie do 90 dni od daty zaliczenia kwoty materiałów do kosztów uzyskania przychodów podatnik nie będzie zobowiązany na podstawie art. 15b ust. 1 i 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych do zmniejszenia tych kosztów. Tak wynika z interpretacji indywidualnej Dyrektora Izby Skarbowej w Poznaniu z 18 marca 2014 r., sygn. ILPB3/423-606/13-5/KS. więcej »
  • 23-07-2013Prawo do zwrotu VAT w terminie 25 dni
    Pytanie podatnika: Czy potrącenie części zobowiązania z tytułu zakupu nieruchomości przez Wnioskodawcę z zobowiązaniem SKA z tytułu wydania przedmiotu pożyczki udzielonej przez SKA Wnioskodawcy oraz uregulowanie pozostałej części zobowiązania z tytułu zakupu nieruchomości przez Wnioskodawcę poprzez przejęcie zobowiązania SKA z tytułu kredytów/pożyczek będzie traktowane na równi z zapłatą i tym samym Wnioskodawca będzie uprawniony - przy założeniu spełnienia pozostałych warunków - do otrzymania zwrotu nadwyżki podatku naliczonego w przyspieszonym terminie 25 dni zgodnie z art. 87 ust. 6 ustawy o VAT? więcej »
  • 10-05-2013Przychód ze sprzedaży nieruchomości a forma zapłaty
    Ponieważ przychodem ze sprzedaży nieruchomości jest wartość nieruchomości wyrażona w cenie określonej w umowie, to bez znaczenia jest okoliczność, czy cena ta została zapłacona gotówką, czy też w inny sposób. Dla wystąpienia przychodu wystarczy bowiem samo zawarcie umowy sprzedaży, która musi, z mocy art. 535 Kodeksu cywilnego, określać cenę. więcej »
  • 04-03-2013Prawo do otrzymania zwrotu podatku VAT w terminie 25 dni
    Pytanie podatnika: Czy przysługuje Wnioskodawcy zwrot różnicy VAT w terminie 25 dni, jeżeli nie dokonano dostawy na terytorium kraju, a dokonano dostawy wewnątrzwspólnotowej opodatkowanej stawką VAT 0%? więcej »
  • 29-10-2012Sposób uregulowania należności za fakturę a przyśpieszony zwrot VAT
    Pytanie podatnika: Wnioskodawcę wynika, że Strona zamawia materiały biurowe w sklepie internetowym, a przesyłka doręczana jest za pośrednictwem firmy kurierskiej za pobraniem. Kurier dostarcza przesyłkę, a wraz z nią fakturę, na której widnieje adnotacja „Zapłata: gotówka-pobranie”, pobiera pieniądze i nie wystawia żadnego poświadczenia pobrania gotówki. Czy ww. adnotacja na fakturze jest jednoznacznym stwierdzeniem, że zapłata za towar nastąpiła i czy można w związku z tym wystąpić o przyśpieszony zwrot VAT z takiej faktury w deklaracji VAT-7 za dany miesiąc? więcej »
« poprzednia[ 1 ]następna »