Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Najbliższe szkolenia podatki.biz:

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » Faktury

  • 18-04-2017Limit transakcji gotówkowych i koszty: Jedna faktura to jedna transakcja
    Pytanie podatnika: Czy spółka prawidłowo uznaje pojedynczą fakturę od danego kontrahenta za jednorazową wartość transakcji, o której mowa w ustawie o swobodzie działalności gospodarczej i czy spółka postępuje prawidłowo płacąc gotówką zbiorczo za kilka faktur w sumie powyżej 15 000 zł i rozliczając je jako koszty uzyskania przychodu? więcej »
  • 07-04-2017Dane małżonka na fakturze nie są przeszkodą przy odliczaniu VAT
    Pytanie podatnika: Czy Wnioskodawca ma prawo, jako podatnik VAT czynny, obniżyć podatek VAT należny o cały podatek VAT naliczony, wynikający z faktury VAT dokumentującej zakup nieruchomości, pomimo tego, że na fakturze jako nabywca jest również wskazana żona Wnioskodawcy? Czy w celu odliczenia podatku VAT naliczonego Wnioskodawca jest zmuszony do wystawienia noty korygującej, w której Wnioskodawca będzie korygował dane dotyczące nabywcy, tzn. wskaże, że wyłącznym nabywcą jest Wnioskodawca? więcej »
  • 05-04-2017Odliczenie VAT. Faktura z adnotacją "dokument niefiskalny"
    Pytanie: Czy wystawiany przy pomocy drukarki fiskalnej dokument, zawierający wszelkie dane wymagane przepisami ustawy o VAT, a także opatrzony dodatkową adnotacją „dokument niefiskalny”, powinien zostać uznany za prawidłowo wystawioną fakturę VAT? więcej »
  • 31-03-2017Wystawianie faktur przez podatnika zwolnionego przedmiotowo
    Pytanie: Prowadzę działalność gospodarczą jako agent ubezpieczeniowy. Zajmuje się tylko pośrednictwem ubezpieczeniowym na rzecz Towarzystwa ... Korzystam ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 37 ustawy o VAT i nie jest zarejestrowanym podatnikiem VAT. Faktury tworzone są w systemie internetowym Towarzystwa. Ostatnio ww. system tworzy dokument o nazwie faktura VAT metoda kasowa. Czy mogę wystawiać dokumenty o nazwie faktura VAT metoda kasowa bez negatywnych konsekwencji podatkowych? więcej »
  • 31-03-2017Możliwość anulowania wygenerowanych wskutek błędu faktur sprzedaży
    Pytanie podatnika: Czy Wnioskodawca postępuje prawidłowo dokonując anulowania wygenerowanych wskutek błędu systemu finansowo-księgowego lub błędu pracownika omyłkowych faktur sprzedaży: niepotwierdzających faktycznych transakcji oraz niewprowadzonych do obrotu prawnego lub dotyczących faktycznych transakcji, lecz potwierdzających je w sposób nieprawidłowy oraz niewprowadzonych do obrotu prawnego, bez potrzeby wystawiania nabywcom faktur korygujących i bez potrzeby wykazywania wynikających z nich kwot w deklaracji VAT? więcej »
  • 24-03-2017Fakturowanie wykonanych usług w trakcie zawieszenia działalności
    Pytanie podatnika: W styczniu 2017 r. Wnioskodawca złożył wniosek o zawieszenie prowadzonej działalności gospodarczej. Jest rzecznikiem patentowym. W obecnym stanie ma niezakończonych 30 postępowań. Faktury klientom za prowadzenie sprawy Wnioskodawca wystawia po zakończeniu postępowania przez urząd patentowy, tj. po wydaniu decyzji. Czas trwania postępowania wynosi średnio ok. 3 lata. Czy w okresie zawieszenia, tj. po 1 lutego 2017 r. może wystawiać faktury? więcej »
  • 01-03-2017Transport wewnątrzunijny a VAT
    Transport drogowy na obszarze Unii Europejskiej uregulowany został konwencją o umowie międzynarodowego przewozu drogowego towarów (CMR), sporządzoną w Genewie 19 maja 1956 r. Polska ratyfikowała ją w roku 1962 (Dz.U. z 1962 r., nr 49, poz. 238, sprost. Dz.U. z 1995 r., nr 69, poz. 352). więcej »
  • 20-01-2017Numerowanie faktur przy samofakturowaniu
    Pytanie: Czy faktury self-billingowe wystawiane w imieniu i na rzecz spółki przez jej kontrahentów, posiadające numer kolejny nadany zgodnie z numeracją przyjętą przez kontrahenta spółki, będą spełniać wymóg, o którym mowa w art. 106e ust. 1 pkt 2 ustawy o VAT? więcej »
  • 20-01-2017Brak oryginalnego dokumentu nie wpływa na koszty
    Pytanie podatnika: Czy w przypadku zeskanowanych dokumentów oraz faktur i dokumentów otrzymywanych przez spółkę w formie elektronicznej, potwierdzających poniesienie wydatków spełniających definicję kosztów uzyskania przychodów wynikającą z art. 15 ust. 1 ustawy CIT, Spółka będzie uprawniona do zaliczenia tych wydatków do kosztów uzyskania przychodów, jeżeli dokumenty te będą przechowywane zgodnie z opisaną procedurą jedynie w formie elektronicznej? więcej »
  • 04-01-2017Odliczanie VAT od nieruchomości zakupionej na małżeństwo
    Pytanie podatnika: Czy w przypadku nabycia lokali mieszkalnych lub/i lokali użytkowych przez oboje małżonków pozostających we wspólności majątkowej, gdy tylko Wnioskodawca będzie czynnym podatnikiem VAT, a zakupione lokale będą wykorzystywane wyłącznie w działalności gospodarczej Wnioskodawcy, Wnioskodawcy przysługiwać będzie prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o całą kwotę podatku naliczonego na fakturach dokumentujących nabycie lokali, pomimo, że na fakturach, jak i w aktach notarialnych oprócz danych Wnioskodawcy znajdą się również dane małżonka niebędącego czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług? więcej »
« poprzednia[ 4 ] . [ 5 ] . [ 6 ] . [ 7 ] . [ 8 ] . [ 9 ] . [ 10 ]następna »