Szukaj
Twój Urząd Skarbowy | Zwrot VAT za materiały budowlane | Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » faktura wewnętrzna

  • 07-05-2018Jak udokumentować usługi wykonane na własne potrzeby?
    Generalną zasadą VAT jest podleganie opodatkowaniu tym podatkiem odpłatnego świadczenia usług. Od zasady tej istnieją jednak wyjątki. Zgodnie z art. 8 ust. 2 pkt 2 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (tekst jedn. Dz.U. z 2017 r., poz. 1221, z późn.zm.) za odpłatne świadczenie usług uznaje się także nieodpłatne świadczenie usług na cele osobiste podatnika lub jego pracowników, w tym byłych pracowników, wspólników, udziałowców, akcjonariuszy, członków spółdzielni i ich domowników, członków organów stanowiących osób prawnych, członków stowarzyszenia, oraz wszelkie inne nieodpłatne świadczenie usług do celów innych niż działalność gospodarcza podatnika.  więcej »
  • 22-12-2015Korekta faktur wewnętrznej a prawo do obniżenia VAT należnego
    Pytanie podatnika: Czy w związku z wystawieniem faktur korygujących do faktur wewnętrznych zmniejszających kwotę VAT należnego, Spółka będzie uprawniona do obniżenia kwoty podatku należnego w deklaracji VAT-7 za okres, w którym wystawione zostały wewnętrzne faktury korygujące? więcej »
  • 13-12-2013Termin obniżenia VAT należnego w przypadku korekty faktury wewnętrznej
    Pytanie podatnika: Czy w związku z wystawieniem faktur korygujących do faktur wewnętrznych wystawianych na podstawie art. 7 ust. 2 w związku z art. 106 ust. 7 ustawy o VAT, zmniejszających kwotę VAT należnego, spółka jest uprawniona do obniżenia kwoty podatku należnego w deklaracji VAT za okres, w którym zostaną wystawione faktury korygujące? więcej »
  • 29-04-2013VAT: Skutki wystawienia korekt faktur wewnętrznych
    Pytanie podatnika: Czy w związku z wystawieniem wewnętrznych faktur korygujących celem skorygowania VAT wykazanego nienależnie na fakturach wewnętrznych dokumentujących nieodpłatne przekazania towarów, Spółka będzie uprawniona do obniżenia kwoty podatku należnego w deklaracji VAT - 7 za okres, w którym wystawione zostały korekty tych wewnętrznych faktur? więcej »
  • 16-03-2012Wewnętrzna faktura korygująca a rozliczenie VAT
    Pytanie podatnika: Czy po wystawieniu korekt faktur wewnętrznych zmniejszających podstawę opodatkowania, podatnik będzie uprawniony do obniżenia kwoty podatku VAT należnego objętego tą korektą w deklaracji VAT za miesiąc, w którym wystawi korekty faktur wewnętrznych? więcej »
« poprzednia[ 1 ]następna »