Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Najbliższe szkolenia podatki.biz:

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » ewidencja korekt kasowych

  • 19-02-2020Sprzedaż potwierdzona paragonem a następnie fakturą – jak skorygować
    Nie jest dopuszczalna korekta paragonu fiskalnego poprzez wystawienie do niego faktury korygującej. Sprzedaż wykazana na paragonie, do którego następnie wystawiona została faktura VAT może zostać skorygowana wyłącznie w sposób wcześniej opisany a określony w art. 106j ust. 1 ustawy o VAT, czyli poprzez skorygowanie faktury sprzedaży. Sprzedawca zwrot towaru pierwotnie zaewidencjonowanego w kasie fiskalnej a następnie udokumentowanego fakturą, powinien wykazać w ewidencji korekt kasowych i wystawić fakturę korygującą. więcej »
  • 02-10-2019Błędnie zaprogramowana stawka VAT w kasie fiskalnej
    Pytanie: Wnioskodawca prowadzi sklep internetowy i korzysta ze zwolnienia podmiotowego z VAT. W wyniku pomyłki serwisanta cała sprzedaż zwolniona z VAT opodatkowana była 23% stawką. W czerwcu br. pracownik US poinformował Wnioskodawcę, że kasa jest błędnie ustawiona i nie powinna wykazywać podatku VAT za towary. W tym samym dniu zgłosił się do serwisu który ustawiał na początku kasę, aby ją przefiskalizowano prawidłowo. W jaki sposób należy dokonać sprostowania zaistniałej pomyłki? Czy Wnioskodawca musi rozliczyć omyłkowo naliczony podatek? więcej »
  • 03-06-2019Dokumentowanie zwrotu towaru z faktury wystawionej do paragonu
    W myśl art. 106b ust. 1 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług sprzedawca nie ma obowiązku dokumentowania fakturą VAT sprzedaży dokonanej na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. Wyjątkiem są przypadki sprzedaży wysyłkowej na rzecz takich nabywców na obszarze Polski a także w razie wewnątrzwspólnotowej tego rodzaju sprzedaży. Z kolei na żądanie nabywcy, zgodnie z art. 106b ust. 2 tejże ustawy, sprzedawca towaru lub usługi ma obowiązek wystawić fakturę dokumentującą taką transakcję na żądanie nabywcy, pod warunkiem że kupujący zgłosi je w terminie trzech miesięcy, licząc od końca miesiąca, w którym miała miejsce dostawa towaru lub wykonano usługę bądź też sprzedawca otrzymał całość lub część zapłaty. Wystawienie faktury do paragonu po tym terminie jest co prawda dopuszczalne jednak uzależnione wyłącznie od woli sprzedawcy. więcej »
« poprzednia[ 1 ]następna »