Szukaj
Twój Urząd Skarbowy | Zwrot VAT za materiały budowlane | Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » Dzieci i młodzież do lat 18

  • 04-07-2017Umowa zlecenia z osobą niepełnoletnią
    Pytanie: Prowadzę sklep ze sprzętem komputerowym. Ostatnio przyszedł do mnie 17-letni chłopak i zapytał o możliwość pracy w moim sklepie jako sprzedawca lub serwisant. Chciałbym zawrzeć z nim umowę zlecenia. Mam jednak wątpliwości czy jest to możliwe i czy muszę w związku z tym posiadać pisemną zgodę jego rodziców? więcej »
  • 27-05-2014Organizowanie półkolonii dla dzieci w wieku szkolnym a VAT
    Przykład: Spółka „Radosne Dzieciństwo” w okresie wakacji i ferii zimowych organizuje (zgodnie z zasadami wynikającymi z przepisów o systemie oświaty) półkolonie dla dzieci w wieku szkolnym w ich miejscu zamieszkania. Podlega to zgłoszeniu właściwemu kuratorowi oświaty i jego nadzorowi. Czy organizowanie takiej półkolonii powinno zostać opodatkowane VAT? Jeśli tak, to w jakiej wysokości? więcej »
  • 11-09-2013Zwolnienia z PIT: Dopłata ze środków ZFŚS do wypoczynku dzieci i młodzieży
    Pytanie podatnika: Pracownik korzysta z dopłaty do wypoczynku pochodzącej z ZFŚS. Dopłata jest realizowana na podstawie złożonego wniosku, z którego wynika, że dziecko pracownika nie ukończyło 18-tego roku życia i do którego załączone są: dokument w postaci faktury, z której wynika kwota wpłacona za pobyt córki pracownika na obozie, zaświadczenie o wpisie do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa określające zasięg terytorialny wykonywanej przez podmiot prowadzonej działalności, jako organizatora turystyki i pośrednika turystycznego. Czy pracownikowi przysługuje zwolnienie w związku z otrzymaną dopłatą do wypoczynku dziecka? więcej »
  • 24-05-2013PIT: Dofinansowanie do wypoczynku dziecka w ramach obozu z biura podróży
    Pytanie podatnika: Czy zakład pracy postąpił właściwie opodatkowując uzyskane dofinansowanie do wypoczynku dziecka w ramach obozu zorganizowanego przez biuro podróży? więcej »
  • 20-12-2012Dofinansowanie wypoczynku dla dzieci pracowników
    Pytanie podatnika: Czy do korzystania ze zwolnienia przedmiotowego, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 78 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wystarczający jest rachunek, faktura, dowód wpłaty, w którego treści określony będzie rodzaj wypoczynku oraz nazwisko i imię dziecka korzystającego z wypoczynku, wystawiony przez podmiot prowadzący działalność w zakresie wypoczynku? Czy ww. zwolnienie przedmiotowe ma zastosowanie w przypadku uczestnictwa dzieci w wypoczynku w ramach wczasów rodzinnych? więcej »
  • 14-12-2010Dofinansowanie wczasów dla dzieci: Nie tylko faktura jest dowodem poniesienia wydatku
    Pytanie podatnika: Jak ustalić prawo do zwolnienia z podatku na podstawie faktur. Od jakich podmiotów (jak to można sprawdzić) i co konkretnie musi widnieć na fakturze, aby skorzystać z ww. zwolnienia? więcej »
  • 23-03-2010Dofinansowanie wypoczynku dla dzieci pracowników
    Pytanie podatnika: Czy, aby móc skorzystać ze zwolnienia przedmiotowego, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 78 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych Wnioskodawca musi mieć zawarte umowy z podmiotami prowadzącymi działalność w zakresie organizowania wypoczynku w formie wczasów, kolonii, obozów i zimowisk, etc. i dofinansowanie przekazywać do ww. podmiotów, czy może wypłacać dofinansowanie do wypoczynku dzieci i młodzieży do lat 18 dla ich rodziców bez potrącania podatku dochodowego od osób fizycznych? więcej »
« poprzednia[ 1 ]następna »