Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » Dzieci

  • 08-01-2013Zajęcia dla dzieci w czasie ferii a VAT
    Pytanie podatnika: Czy przychód z organizowanego wypoczynku dla dzieci w czasie wolnym od zajęć szkolnych (w tym: zajęcia plastyczne, muzyczne, wyjazdy edukacyjno-szkoleniowe, konkursy), ognisk artystycznych, amatorskich zespołów artystycznych, imprez zleconych jest zwolniony z podatku od towarów i usług? więcej »
  • 16-11-2012Renta rodzinna dla uczących się dzieci
    Interpelacja nr 8507 do ministra pracy i polityki społecznej w sprawie nadużyć przy ubieganiu się o rentę rodzinną w przypadku młodzieży uczącej się do 25. roku życia więcej »
  • 29-10-2012Poradnik podróżnego: Podróż z dzieckiem samolotem
    W przypadku, gdy wybieramy się w podróż lotniczą z dzieckiem bardzo ważne jest wyrobienie z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym dokumentu potwierdzającego tożsamość naszego dziecka. więcej »
  • 29-10-2012Urlop wychowawczy na niepełnosprawne dziecko
    Interpelacja nr 8451 do ministra pracy i polityki społecznej w sprawie urlopów wychowawczych więcej »
  • 24-07-2012Praca członków rodziny, dzieci, męża i żony a koszty uzyskania przychodów
    Przedsiębiorcy dość często współpracują z członkami swoich rodzin. Zatrudniają żony, mężów, dzieci. Sprawdźmy, w jaki sposób rozliczać ich wynagrodzenie. Czy kwoty wypłacone rodzinie mogą być zaliczane do kosztów uzyskania przychodów? więcej »
  • 01-06-2012Konto młodzieżowe – oferty banków dla dzieci
    Z okazji Dnia Dziecka można połączyć przyjemne z pożytecznym i założyć dziecku jego pierwsze konto w banku. Analitycy porównywarki finansowej Comperia.pl przedstawiają tajniki tych produktów. więcej »
  • 26-04-2012Ulga prorodzinna: Darowizna a limit dochodów dorosłego dziecka
    Z uzasadnienia: Przy określaniu kwoty uprawniającej do zastosowania ulgi z tytułu wychowania pełnoletniego dziecka, należy uwzględnić kwotę odpowiadającą podstawie obliczenia podatku, do której odwołują się art. 27 i art. 30b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. To od tej kwoty zależy bowiem bezpośrednio wysokość należnego podatku dochodowego oraz to, czy dziecko będzie w ogóle zobowiązane do jego uiszczenia. Przyjęcie natomiast, że odliczenia od dochodu nie mają wpływu na wysokość kwoty, o której mowa w art. 6 ust. 4 pkt 3 ustawy, powodowałoby utratę przez podatnika ulgi z tytułu wychowania dziecka, mimo że z zeznania podatkowego dziecka wynikałby podatek w wysokości 0 zł. więcej »
  • 01-02-2012PIT 2011: Ulga prorodzinna
    Podatnicy wychowujący dzieci mogą zmniejszyć swój roczny podatek dochodowy o tzw. ulgę prorodzinną. Od 2009 r. ulga ta obejmuje nie tylko rodziców, ale również opiekunów prawnych oraz osoby pełniące funkcje rodziny zastępczej. więcej »
  • 19-01-2012PIT 2011: Wspólne rozliczenie z dzieckiem
    Osoby samotnie wychowujące dzieci i rozliczające się według skali podatkowej mogą skorzystać z preferencyjnego rozliczenia i zaoszczędzić na podatku. W takiej sytuacji podatek obliczany jest co prawda w podwójnej wysokości, ale od połowy dochodów. Wspólnie z dzieckiem może się rozliczyć jeden z rodziców lub opiekun prawny będący: panną, kawalerem, wdową, wdowcem, rozwódką, rozwodnikiem, osobą, wobec której orzeczono separację lub pozostającą w związku małżeńskim, jeżeli jej małżonek został pozbawiony praw rodzicielskich lub odbywa karę pozbawienia wolności. Aby skorzystać z tej preferencji należy jednak spełnić kilka warunków. Poniżej publikujemy pytania i odpowiedzi dotyczące wspólnego rozliczenia z dzieckiem. więcej »
  • 12-10-2011Zwrot VAT za materiały na remont mieszkania dziecka
    Prawo do ubiegania się o zwrot części podatku VAT zawartego w cenie materiałów przysługuje m.in. pod warunkiem, że osoba fizyczna, która poniosła wydatki na remont budynku mieszkalnego posiada do niego tytuł prawny. Podatnik nie może więc oczekiwać zwrotu części wydatków poniesionych na zakup materiałów budowlanych w sytuacji złożenia tego wniosku na swoje imię i nazwisko, mimo iż jest prawnym opiekunem dziecka. Samo bycie ustawowym przedstawicielem dziecka nie daje bowiem żadnego tytułu prawnego do nieruchomości będącej własnością tego dziecka. Tak uznał Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach w interpretacji indywidualnej z dnia 25.07.2011 r., sygn. IBPBII/2/415-482/11/HS. więcej »
« poprzednia[ 1 ] . [ 2 ] . [ 3 ] . [ 4 ] . [ 5 ]następna »