Szukaj
Twój Urząd Skarbowy | Zwrot VAT za materiały budowlane | Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » Dzieci

  • 10-12-2018Podatki 2019: Praca małżonka i dzieci będzie kosztem firmy
    Od 1 stycznia 2019 r., zgodnie z ustawą z 9 listopada 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w celu wprowadzenia uproszczeń dla przedsiębiorców w prawie podatkowym i gospodarczym, do kosztów uzyskania przychodów będzie można zaliczyć wartość pracy małżonka i dzieci podatnika (przedsiębiorcy), a także małżonków i dzieci wspólników spółki niebędącej osobą prawną. więcej »
  • 15-10-2018Zatrudnianie młodocianych po zmianach z komplikacjami?
    Przepisy art. 190 § 1 i art. 304.5 Kodeksu pracy mają odmienny charakter, bowiem pracownik młodociany uczy się i jednocześnie odbywa przygotowanie zawodowe, czyli nie wykonuje pracy w celach zarobkowych; natomiast wykonywanie innej pracy zarobkowej przez dziecko poniżej 16 roku życia na rzecz podmiotu prowadzącego działalność kulturalną, artystyczną, sportową lub reklamową - nie ma na celu przygotowania zawodowego do przyszłej pracy, ale jest wykonywaniem pracy. Jeżeli wiek dziecka wykonującego pracę zarobkową zostałby obniżony do 15 lat stanowiłoby to pogorszenie jego ochrony, bowiem w takim przypadku do dzieci powyżej 15 roku życia miałyby zastosowanie ogólne przepisy - wyjaśniło Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. więcej »
  • 06-07-2018RODO w praktyce: Zbieranie zgody od dzieci
    RODO wprowadza istotną zmianę w zakresie warunków wyrażania zgody na przetwarzanie danych osobowych przez dzieci. Unijny prawodawca dostrzegł potrzebę dostosowania zasad przetwarzania danych dzieci do aktualnej sytuacji społecznej i technologicznej. Obecnie dzieci stanowią bardzo dużą część użytkowników internetu i dlatego też należy wprowadzić szczególne warunki, które będą chroniły ich dane. więcej »
  • 02-01-2018Podatki 2018: Praca małżonka i dzieci będzie kosztem firmy?
    Trwają prace legislacyjne nad projektem ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu wprowadzenia uproszczeń dla przedsiębiorców w prawie podatkowym i gospodarczym. W projekcie tym proponuje się zmianę przepisu art. 23 ust. 1 pkt 10 ustawy PIT. Zgodnie z projektowanym brzmieniem tego przepisu, nie uważa się za koszty uzyskania przychodów wartości własnej pracy podatnika. Jeżeli zatem projektowana ustawa zostanie uchwalona przez Sejm i wejdzie w życie, wartość pracy małżonka podatnika i jego małoletnich dzieci będzie mogła być zaliczona do kosztów podatkowych – poinformowało Ministerstwo Finansów. więcej »
  • 11-09-2017Długość urlopu ojcowskiego nie zależy od liczby dzieci
    Urlop ojcowski stanowi istotne uzupełnienie szerokiego katalogu uprawnień pracowniczych związanych z pełnieniem funkcji rodzicielskich, wynikających z polskiego ustawodawstwa pracy. Zatem podjęcie inicjatywy ustawodawczej w celu zmiany przepisów i ewentualne wydłużenie wymiaru urlopu ojcowskiego w przypadku porodów mnogich, nie jest niezbędne - wyjaśniło Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. więcej »
  • 06-09-2017Darowizny na leczenie chorych dzieci bez zwolnienia
    Nieobciążanie podatkiem nabycia majątku przeznaczonego na leczenie powinno uwzględniać konieczność zapewnienia szczelności systemu podatkowego. Kryteria zwolnienia stanowiącego odstępstwo od zasady powszechności opodatkowania muszą być natomiast obiektywne i sprawdzalne, co jest trudne do określenia, wobec braku w przepisach o ochronie zdrowia i świadczeniach zdrowotnych normatywnej definicji pojęcia „ochrona zdrowia” lub „świadczenie zdrowotne”. Brak jednoznacznych kryteriów mógłby doprowadzić do wykorzystywania ulgi podatkowej niezgodnie z jej przeznaczeniem - wyjaśniło Ministerstwo Finansów. więcej »
  • 05-09-2016Jesienna zielona szkoła dla dziecka. Dofinansowanie bez podatku?
    Początek roku to czas, w którym wiele szkół organizuje wyjazdy dla uczniów. Rodzice dzieci i młodzieży niekiedy otrzymują dofinansowanie na ten cel od swoich pracodawców. Czy takie środki trzeba opodatkować PIT? Zobaczmy. więcej »
  • 05-08-2016Organizowanie wypoczynku dla dzieci i młodzieży a rozliczenie VAT
    Pytanie podatnika: Czy świadczone przez Wnioskodawcę usługi organizacji wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej w okresie ferii letnich i zimowych (tzw. półkolonie) opisane powyżej, oraz dostawa towarów i świadczenie usług ściśle z tymi usługami związanych (w szczególności wyżywienie, przewóz i bilety wstępu do obiektów sportowych i kulturalnych), wykonywane w formach i na zasadach określonych w przepisach o systemie oświaty mogą korzystać ze zwolnienia od podatku od towarów i usług, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 24 lit. a? więcej »
  • 13-07-2016Prezenty dla dzieci na celowniku fiskusa
    Interpelacja nr 4146 do ministra finansów w sprawie prezentów dla małoletnich więcej »
  • 16-06-2016Półkolonie i kolonie dla dzieci a opodatkowanie VAT
    Pytanie podatnika: Czy opisane usługi organizowania półkolonii oraz kolonii dla dzieci na podstawie przepisów o systemie oświaty, mogą korzystać ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 24 lit. a ustawy o VAT? więcej »
« poprzednia[ 1 ] . [ 2 ] . [ 3 ] . [ 4 ] . [ 5 ]następna »