Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » Dotacje i refundacje

  • 03-09-2010Rozliczenie podatkowe otrzymanej dotacji
    Pytania podatnika: 1. W sytuacji kiedy zakupy dotyczące projektu zostały sfinansowane w 100% zaliczki to w którym momencie 15% wartości faktury powinny być dane w koszty podatkowe czy w momencie pomniejszenia kolejnej refundacji o 15%? 2. Jeśli te wydatki były poczynione w 2009 r. a do końca kwietnia Wnioskodawca złoży zeznanie podatkowe a refundację otrzyma po kwietniu 2010 r. to czy powinien skorygować zeznanie roczne PIT-36L? 3. Po wykorzystaniu zaliczki Wnioskodawca najpierw sam finansował zakupy dotyczące projektu a później składał wniosek o refundację - czy w tej sytuacji powinien odnosić wszystkie koszty na bieżąco w dacie poniesienia wydatku, czyli w dacie faktury a w momencie refundacji robiąc korektę kosztów? więcej »
  • 20-07-2010Urzędy Kontroli Skarbowej kontrolują prawidłowość wykorzystania dotacji
    Interpelacja nr 16294 do ministra finansów w sprawie procedur i zasad przeprowadzania przez UKS kontroli projektów realizowanych w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego, działanie 2.5: Promocja przedsiębiorczości więcej »
  • 07-07-2010Korekty opóźniają wypłatę dotacji przedsiębiorcom
    Interpelacja nr 16143 do ministra rozwoju regionalnego w sprawie opóźnienia wypłat dotacji dla przedsiębiorców więcej »
  • 25-06-2010Bankructwo przykrywką do zagarnięcia uzyskanych środków unijnych
    Interpelacja nr 15256 do prezesa Rady Ministrów w sprawie wzrastającej liczby przypadków fikcyjnego ogłaszania upadłości przedsiębiorstw więcej »
  • 18-05-2010Szkolenie sfinansowane z dotacji a odliczenie VAT
    Pytania podatnika: Czy dotacja, którą Podatnik otrzymał w ramach programu operacyjnego Kapitał ludzki stanowi obrót opodatkowany podatkiem VAT w rozumieniu art. 29 ust. 1 ustawy VAT? Czy Spółka jest uprawniona na podstawie art. 86 ust. 1 ustawy VAT do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z nabyciem towarów i usług związanych ze szkoleniami finansowanymi dotacją? więcej »
  • 21-04-2010KPP: Przyznanie samej dotacji bezrobotnemu nie załatwia sprawy
    W ubiegłym roku 64 tys. bezrobotnych otrzymało z Urzędów Pracy dotację na uruchomienie własnej działalności gospodarczej. Maksymalna kwota, o jaką mogli się ubiegać, to 19,4 tys. W sumie państwo wydało na ten cel ok. 1,2 mld zł. Konfederacja Pracodawców Polskich popiera taką formę aktywizacji bezrobotnych, pod warunkiem, że zrobi się jak najwięcej, by stworzone w ten sposób miejsca pracy okazały się trwałe. więcej »
  • 18-02-2010Wynagrodzenie z tytułu realizacji programu ze środków unijnych a zwolnienie od PIT
    Podatnikiem realizującym bezpośrednio cel programu może być jedynie podmiot, któremu powierzono w sensie ekonomicznym i technicznym realizację konkretnego projektu i który ponosi pełną odpowiedzialność za prawidłowe jego wykonanie. W konsekwencji uzyskany przez niego dochód z tego tytułu korzysta ze zwolnienia, o jakim mowa w art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Natomiast dochody osób fizycznych, tj. pracowników, czy też innych podmiotów fizycznie wykonujących określone czynności w związku z realizowanym programem nie podlegają zwolnieniu od podatku dochodowego – orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy. więcej »
  • 25-01-2010Dotacja z Urzędu Pracy a koszty uzyskania przychodu
    Pytanie podatnika: Czy wydatki na drobne wyposażenie, bieżące potrzeby firmy i towar, poniesione ze środków dotacji de minimis można zaksięgować w ramach działalności gospodarczej w kosztach uzyskania mimo, że dotacja nie stanowi przychodu do opodatkowania? więcej »
  • 07-01-2010Dotacja i amortyzacja – wybrane zagadnienia
    Niewątpliwą korzyścią związaną z członkowstwem Polski w Unii Europejskiej jest możliwość korzystania przez podmioty krajowe z unijnej pomocy finansowej. Oczywiście otrzymując takie zewnętrzne finansowanie, należy zastanowić się nad tym, czy – a jeżeli tak, to jakie – skutki podatkowe implikuje uzyskanie tego rodzaju wsparcia w przypadku nabycia środków trwałych. więcej »
  • 29-10-2009Amortyzacja środków trwałych zakupionych za pieniądze z PUP
    Pytanie podatnika: Czy prawidłowo ustalono podstawy do naliczania odpisów amortyzacyjnych stanowiących koszty uzyskania przychodów i niestanowiących kosztów uzyskania przychodów? więcej »
« poprzednia[ 3 ] . [ 4 ] . [ 5 ] . [ 6 ] . [ 7 ] . [ 8 ] . [ 9 ]następna »