Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » dostawa

  • 14-07-2014Faktury. Data sprzedaży a data dostawy
    Pytanie podatnika: Czy od dnia 1 stycznia 2014 r. na fakturach VAT można stosować sformułowanie „data sprzedaży” do określenia daty dokonania dostawy lub zakończenia dostawy towarów, lub wykonania usługi, czy należy zastąpić je wyrażeniem „data dostawy”? więcej »
  • 16-06-2014Jedna kasa fiskalna w dwóch miejscach sprzedaży
    Pytanie podatnika: Czy można używać do sprzedaży na imprezach masowych tej samej kasy fiskalnej, która jest używana do sprzedaży w sklepie internetowym? więcej »
  • 09-06-2014Sprzedaż sezonowa a obowiązek stosowania kasy fiskalnej
    Jak liczyć limit sprzedaży w 2014 r., po przekroczeniu którego, podatnik będzie zobowiązany zainstalować kasę rejestrującą? Czy podatnikowi przysługuje limit liczony w proporcji do okresów sprzedaży w trakcie roku, czy ma zwolnienie do całej kwoty 20.000 zł? więcej »
  • 15-05-2014Czy trzeba wystawiać fakturę czy rachunek?
    Czy podatnik zwolniony od podatku od towarów i usług wystawia od dnia 1 stycznia 2014 r. faktury czy rachunki? więcej »
  • 08-05-2014Dostawa towaru wysłanego kurierem a rozliczenie VAT
    Dostawa towaru następuje z chwilą przeniesienia prawa do rozporządzania towarami jak właściciel. Jak jednak rozliczać sprzedaż towaru wysyłanego pocztą lub kurierem? Kiedy powstanie obowiązek podatkowy w VAT? Jaką datę sprzedaży umieścić na fakturze? więcej »
  • 08-05-2014Usługi kompleksowe a VAT
    Pytanie podatnika: Czy sprzedaż pakietów powinna być traktowana jako jedna usługa opodatkowana stawką VAT właściwą dla usługi głównej? więcej »
  • 06-05-2014Kasy rejestrujące. Sprzedaż samochodu a obowiązek rejestracji
    Co do zasady sprzedawca jest zobowiązany do zaewidencjonowania za pomocą kasy rejestrującej, każdej sprzedaży nieobjętej zwolnieniem przedmiotowym z obowiązku ewidencjonowania. A jak to będzie w przypadku jednorazowej sprzedaży samochodu? więcej »
  • 05-05-20140 proc. stawka VAT a zaliczka w eksporcie
    Pytanie podatnika: Czy zgodnie z art. 41 ust. 9b ustawy o podatku od towarów i usług, jeżeli Spółka otrzyma całość lub część zapłaty przed dokonaniem dostawy towaru, a wywóz towaru nastąpi w terminie późniejszym niż określony w art. 41 ust. 9a (spowodowane realizacją skomplikowanych i długotrwałych kontraktów zagranicznych, nawet do 12 m-cy) i otrzymania dokumentów potwierdzających wywóz, można zastosować stawkę podatku 0%? więcej »
  • 27-03-2014Sprzedaż nieruchomości. Opodatkowana VAT czy zwolniona?
    Pytanie podatnika: Przy założeniu, że Wnioskodawca będzie podatnikiem z tytułu sprzedaży części nieruchomości użyczonej Spółce, czy transakcja sprzedaży tej części podlegać będzie zwolnieniu z opodatkowania VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 lub 10a ustawy o podatku od towarów i usług? więcej »
  • 17-03-2014Materiały reklamowe i promocyjne a VAT
    Co do zasady opodatkowaniu VAT podlega m.in. odpłatna dostawa towarów i odpłatne świadczenie usług na terytorium kraju. Sprawdźmy, w jakich sytuacjach trzeba będzie opodatkować również przekazanie materiałów reklamowych i promocyjnych a kiedy nie. więcej »
« poprzednia[ 1 ] . [ 2 ] . [ 3 ] . [ 4 ] . [ 5 ] . [ 6 ]następna »