Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Najbliższe szkolenia podatki.biz:

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » dokumentacja

  • 09-06-2016Czy elektroniczna archiwizacja papierowych dokumentów jest zgodna z prawem?
    Pytanie podatnika: Czy w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, posiadanie przez Spółkę elektronicznych obrazów dokumentów źródłowych otrzymanych pierwotnie w wersji papierowej, stanowić będzie prawidłowe potwierdzenie poniesienia wydatku, uprawniające do zachowania prawa do rozpoznania danego wydatku jako kosztu uzyskania przychodów? więcej »
  • 22-02-2016Jak udokumentować badanie sprawozdania finansowego?
    Komisja ds. standaryzacji usług świadczonych przez biegłych rewidentów opracowała wskazówki dotyczące wybranych aspektów sporządzania dokumentacji rewizyjnej z badania sprawozdania finansowego. więcej »
  • 11-02-2016Kto i kiedy musi prowadzić ewidencję wyposażenia w 2016 r.?
    Obowiązek prowadzenia ewidencji wyposażenia określają przepisy rozporządzenia Ministra Finansów z 26 sierpnia 2003 r. w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów (tekst jedn. Dz.U. z 2014 r., poz. 1037, z późn. zm.). więcej »
  • 04-01-2016Jednolity Plik Kontrolny. Nowy obowiązek podatników prowadzących księgi komputerowo
    Jednolity Plik Kontrolny to format ksiąg podatkowych oraz dowodów księgowych, w jakim podatnicy prowadzący te księgi przy wykorzystaniu programów komputerowych będą obowiązani przekazywać je organom podatkowym na ich żądanie. więcej »
  • 14-12-2015Wartość transakcji z podmiotem powiązanym a obowiązek dokumentacji
    Tezy: Obowiązek sporządzenia dokumentacji, w sytuacji przekroczenia wartości obrotu w wysokości 100 000 EURO, musi dotyczyć wszystkich transakcji zawartych w danym roku podatkowym z danym podmiotem powiązanym, a nie jedynie transakcji przekraczających tę wartość. Odmienna interpretacja powyższego obowiązku uniemożliwiałaby pełną ocenę transakcji gospodarczych zawieranych z tym samym podmiotem powiązanym, a w konsekwencji mogłaby prowadzić do obejścia art. 9a ust. 2 u.p.d.o.p. więcej »
  • 16-11-2015Dokumentowanie wydatków a rozliczenie kosztów podatkowych
    Dokumenty stanowiące podstawę do zapisów w księgach można przechowywać w dowolnej formie, pod warunkiem że będą mogły stanowić dowód zaistnienia zdarzenia gospodarczego. Brak oryginalnego dokumentu nie oznacza automatycznie, że wydatek nim potwierdzony nie będzie kosztem uzyskania przychodu. więcej »
  • 29-10-2015Samofakturowanie dla potrzeb VAT
    Pytanie podatnika: Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym, na podstawie art. 106d ustawy o VAT, Spółka będzie uprawniona do wystawiania w trybie samofakturowania na rzecz swoich Dostawców faktur korygujących lub zbiorczych faktur korygujących (oraz duplikatów faktur korygujących) w stosunku do faktur pierwotnych, wystawionych przez Dostawców? więcej »
  • 31-08-2015Jak długo trzeba przechowywać dokumentację podatkową?
    Pytanie podatnika: Czy Spółka prawidłowo ustali termin przechowywania ksiąg podatkowych i dokumentów z lat, w których poniosła stratę podatkową, przyjmując że lata te przedawnią się po upływie 5-ciu lat licząc od roku w którym złożyła deklarację CIT-8 wykazującą stratę podatkową? więcej »
  • 14-08-2015Ceny transferowe. Wartości transakcji danego typu trzeba sumować
    Według interpretacji Izby Skarbowej w Katowicach z 26 maja 2015 r. (IBPBI/2/4510-207/15/MO) przygotowanie dokumentacji cen transferowych staje się konieczne gdy łączna kwota lub zapłata należności, które wynikają z umów z podmiotem powiązanym przekracza próg ustawowy. więcej »
  • 26-06-2015Termin sporządzenia dokumentacji cen transferowych
    Dokumentację cen transferowych należy sporządzać na bieżąco. Inaczej istnieje ryzyko zakwestionowania dokumentacji przez organy skarbowe. więcej »
« poprzednia[ 1 ] . [ 2 ] . [ 3 ] . [ 4 ]następna »