Szukaj
Twój Urząd Skarbowy | Zwrot VAT za materiały budowlane | Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » dokument elektroniczny

  • 07-02-2017mDokument alternatywą dla dowodu osobistego i prawa jazdy
    Nowa e-usługa (tzw. mDokument) stanie się alternatywą dla tradycyjnego okazywania dokumentu tożsamości albo innego dokumentu w papierowej/plastikowej postaci – wynika z projektu ustawy, który przygotowało Ministerstwo Cyfryzacji. Podobne możliwości weryfikacji tożsamości online funkcjonują obecnie m.in. w Estonii, Danii, Norwegii, Austrii oraz Singapurze. więcej »
  • 22-04-2016Podróże służbowe pracownika w kosztach działalności. Dokumentowanie wydatków w formie elektronicznej
    Pytanie: Spółka w związku z podróżami służbowymi kierowców planuje zakupić program komputerowy, który zautomatyzuje proces rozliczania kierowców z przebytych podroży służbowych wykonywanych w ramach prowadzonej przez spółkę działalności. Dla celów dowodowych jako dokument księgowy będzie przyjmować się wydruk z systemu rozliczającego delegacje, zawierający imię i nazwisko pracownika w miejscu podpisu i ze względu na elektroniczny charakter druku - niezawierający własnoręcznego podpisu pracownika. Czy tak udokumentowane wydatki będzie można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów? więcej »
  • 04-08-2015Zaliczenie do kosztów wydatków na podstawie e-dokumentów
    Pytanie: Spółka zamierza przechowywać w formie elektronicznej otrzymane w formie papierowej faktury, paragony i inne dokumenty księgowe przy zachowaniu autentyczności pochodzenia, integralności treści, czytelności i łatwości odszukania jak w przypadku faktur przechowywanych w formie papierowej. Czy spółka utrzyma prawo do zaliczenia w koszty uzyskania przychodu wydatków związanych z ww. dokumentami przechowywanymi w formacie elektronicznym (zostaje zniszczona wersja papierowa)? więcej »
  • 17-05-2012Dokument elektroniczny jako potwierdzenie nabycia darowizny
    Pytanie: Czy wygenerowane z elektronicznego systemu bankowego potwierdzenie przelewu jest dokumentem wystarczającym do spełnienia warunku udokumentowania otrzymania środków na rachunek bankowy nabywcy, aby spełnić przesłanki do zwolnienia z opodatkowania podatkiem od spadków i darowizn wynikające z art. 4a ustawy z dnia 28 lipca 1983 r. o podatku od spadków i darowizn (poza spełnieniem pozostałego warunku tj. zgłoszenia nabycia)? więcej »
« poprzednia[ 1 ]następna »