Szukaj
Twój Urząd Skarbowy | Zwrot VAT za materiały budowlane | Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » Dofinansowanie wypoczynku

  • 22-07-2014Podatkowo-składkowe aspekty dofinansowania wypoczynku pracowników i ich rodzin
    Dofinansowanie do wypoczynku pracowników oraz ich rodzin może być udzielone nie tylko ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, ale również z innego źródła, np. ze środków obrotowych przedsiębiorstwa. W zależności od tego, skąd pochodzi to dofinansowanie, jaka jest jego wysokość oraz tego, czy dotyczy dorosłych czy też dzieci lub młodzieży – różne będą skutki podatkowo-składkowe udzielonego wsparcia. więcej »
  • 04-02-2014Obowiązki płatnika przy dofinansowaniu wypoczynku dziecka ze środków ZFŚS
    Pytanie podatnika: Czy Wnioskodawca jest obowiązany do żądania od pracownika dostarczenia dodatkowego zaświadczenia od organizatora w postaci potwierdzonej kserokopii „zaświadczenia zgłoszenia wypoczynku kuratorowi oświaty” w sytuacji, gdy w statucie organizatora jest wyraźnie wypunktowana działalność w zakresie organizowania wypoczynku dla dzieci i młodzieży, a jeśli pracownik nie przedłoży ww. zaświadczenia, to czy pracodawca wypłacając dofinansowanie wypoczynku dziecka powinien naliczyć zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych? więcej »
  • 24-05-2013PIT: Dofinansowanie do wypoczynku dziecka w ramach obozu z biura podróży
    Pytanie podatnika: Czy zakład pracy postąpił właściwie opodatkowując uzyskane dofinansowanie do wypoczynku dziecka w ramach obozu zorganizowanego przez biuro podróży? więcej »
  • 20-12-2012Dofinansowanie wypoczynku dla dzieci pracowników
    Pytanie podatnika: Czy do korzystania ze zwolnienia przedmiotowego, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 78 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wystarczający jest rachunek, faktura, dowód wpłaty, w którego treści określony będzie rodzaj wypoczynku oraz nazwisko i imię dziecka korzystającego z wypoczynku, wystawiony przez podmiot prowadzący działalność w zakresie wypoczynku? Czy ww. zwolnienie przedmiotowe ma zastosowanie w przypadku uczestnictwa dzieci w wypoczynku w ramach wczasów rodzinnych? więcej »
  • 18-01-2012Opodatkowanie dopłat do wypoczynku ze środków ZFŚS
    Pytanie: Osobom uprawnionym będą przyznawane, przy uwzględnieniu sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej świadczenia ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych w postaci dopłat do wypoczynku, tj. dopłaty do wczasów stacjonarnych, leczniczych i profilaktyczno-leczniczych zakupionych przez pracownika, dopłaty do wypoczynku dzieci i młodzieży w formie wczasów, kolonii, zimowisk, obozów i kolonii zdrowotnych oraz dopłaty do urlopu organizowanego we własnym zakresie (tzw. wczasy pod gruszą). Czy dofinansowanie do wypoczynku pracowników i innych osób uprawnionych, jako świadczenie finansowane z ZFŚS, zwolnione jest z podatku dochodowego od osób fizycznych do 380 zł rocznie? więcej »
  • 14-12-2010Dofinansowanie wczasów dla dzieci: Nie tylko faktura jest dowodem poniesienia wydatku
    Pytanie podatnika: Jak ustalić prawo do zwolnienia z podatku na podstawie faktur. Od jakich podmiotów (jak to można sprawdzić) i co konkretnie musi widnieć na fakturze, aby skorzystać z ww. zwolnienia? więcej »
  • 23-03-2010Dofinansowanie wypoczynku dla dzieci pracowników
    Pytanie podatnika: Czy, aby móc skorzystać ze zwolnienia przedmiotowego, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 78 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych Wnioskodawca musi mieć zawarte umowy z podmiotami prowadzącymi działalność w zakresie organizowania wypoczynku w formie wczasów, kolonii, obozów i zimowisk, etc. i dofinansowanie przekazywać do ww. podmiotów, czy może wypłacać dofinansowanie do wypoczynku dzieci i młodzieży do lat 18 dla ich rodziców bez potrącania podatku dochodowego od osób fizycznych? więcej »
  • 20-01-2010Dofinansowanie wycieczki dla dziecka pracownika nie korzysta ze zwolnienia
    Pytanie podatnika: Pracownicy w miesiącu październiku bieżącego roku wyjeżdżają na wycieczkę. Wycieczka dofinansowana jest z ZFŚS w zależności od indywidualnych dochodów pracownika. Organizatorem wycieczki jest biuro turystyczne. Na wycieczkę jedzie również dziecko (niepełnoletnie) jednego z pracowników. Czy kwota dofinansowania wyjazdu na wycieczkę tego dziecka podlega naliczeniu podatku dochodowego od osób fizycznych? więcej »
  • 09-12-2009Opodatkowanie świadczeń pieniężnych z ZFŚS
    Pytania podatnika: 1. Czy świadczenia pieniężne wypłacane pracownikom przez Spółkę, sfinansowane w całości z ZFŚS, (takie jak: jednorazowe świadczenie z tytułu urodzenia dziecka, dopłata do wypoczynku, dofinansowanie sportu i rekreacji oraz aktywności kulturalno-oświatowej, świadczenia w razie sytuacji losowych, itp.) są zwolnione od opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 67 ustawy PIT, do wysokości limitu wskazanego w tym przepisie? 2. Czy można zastosować zwolnienie, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 67 ustawy PIT (w brzmieniu obecnie obowiązującym), do świadczeń pieniężnych sfinansowanych z ZFŚS, które zostały wypłacone pracownikom od 1 stycznia 2009 r.? 3. Czy limit określony w art. 21 ust. 1 pkt 67 ustawy PIT (kwota zwolnienia w wysokości 380 zł/rok) dotyczy wszystkich świadczeń pieniężnych oraz świadczeń rzeczowych sfinansowanych z ZFŚS i wypłaconych lub wydanych pracownikowi w danym roku kalendarzowym? więcej »
  • 03-12-2008Dofinansowanie wypoczynku z ZFŚS
    Częstotliwość otrzymywania dofinansowania wypoczynku, rodzaje „wspieranego” wypoczynku itp. powinny wynikać z obowiązującego w zakładzie pracy regulaminu gospodarowania środkami zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Formalnie nie ma przeszkód, by pracodawca, któremu posiadane środki pieniężne przeznaczone na działalność socjalną na to pozwalają, przyznawał takie dofinansowanie dwa razy w roku. więcej »
« poprzednia[ 1 ]następna »