Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » dofinansowanie

  • 29-08-2016Pomoc społeczna. Próg dochodowy powinien być wyższy?
    Interpelacja nr 5189 w sprawie podniesienia progu dochodowego upoważniającego do świadczeń z pomocy społecznej. więcej »
  • 11-08-2016Dotacja a opodatkowanie VAT
    Z uzasadnienia: A zatem, w oparciu o tak przedstawiony przez Spółkę opis sprawy stwierdzić należy, że otrzymana dotacja na realizację projektu badawczo-rozwojowego nie będzie stanowiła obrotu w rozumieniu art. 29a ust. 1 ustawy o VAT i tym samym nie podlega opodatkowaniu, gdyż nie stanowi czynności wymienionej w art. 5 ust. 1 pkt 1 tej ustawy. więcej »
  • 11-07-2016Skutki podatkowe zwrotu kosztów wymiany okien
    Spółdzielnie mieszkaniowe zwracają pieniądze mieszkańcom, którzy zdecydowali się wymienić okna w swoich mieszkaniach. Zwroty otrzymują osoby będące członkami spółdzielni oraz ci, którzy członkami spółdzielni nie są. Czy taki zwrot będzie przychodem, który trzeba opodatkować podatkiem dochodowym? Czy spółdzielnia musi wystawić otrzymującym zwrot PIT-8C? Zobaczmy. więcej »
  • 30-06-2016Przychody z dotacji. Ujęcie w księgach rachunkowych
    Do przychodów netto ze sprzedaży zalicza się również dotacje, dopłaty i subwencje do cen sprzedaży produktów i towarów, otrzymane z budżetu centralnego, samorządowego lub z innych źródeł. więcej »
  • 20-06-2016Czy dofinansowanie z Funduszu Pracy jest przychodem, który trzeba opodatkować?
    Pytanie podatnika: Czy otrzymana pomoc jest przychodem podatkowym? więcej »
  • 09-06-2016Kiedy stowarzyszenie musi wykazać otrzymane darowizny?
    Pytanie podatnika: W jaki sposób stowarzyszenie powinno w zeznaniu podatkowym, o którym mowa w art. 27 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, wykazać i rozliczyć otrzymane darowizny? więcej »
  • 02-06-2016Zapomoga dla emeryta od byłego pracodawcy. Z PIT czy bez?
    Pytanie podatnika: Czy były pracodawca wypłacając – w danym roku podatkowym – emerytowi zapomogę np. w kwocie 5.000 zł może uznać, że kwota 4.560 zł jest zwolniona od opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 26 i 38 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i pobrać podatek wyłącznie od kwoty 440 zł? więcej »
  • 04-03-2016Wydatki sfinansowane z dofinansowania z Urzędu Pracy w kosztach podatkowych
    Pytanie podatnika: Czy wydatki na zakup wyposażenia i materiałów biurowych (notebook, drukarka, meble, wyposażenie, programy) można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu działalności gospodarczej, sfinansowanych z otrzymanego dofinansowania z Urzędu Pracy? więcej »
  • 04-02-2016Świadczenia pielęgnacyjne do zmiany?
    Interpelacja nr 266 w sprawie przywrócenia praw nabytych do świadczenia pielęgnacyjnego więcej »
  • 13-01-2016Odwołana wycieczka a przychód pracownika
    Pytanie: Pracodawca podpisał umowę o świadczenie usług turystycznych. Biuro podróży miało zorganizować pracownikom wycieczkę. Opłata za wycieczkę została częściowo pokryta ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych jako dofinansowanie zakładu pracy, a częściowo ze środków prywatnych poszczególnych uczestników wyjazdu. Z winy organizatora wycieczka została odwołana i wyjazd nie doszedł do skutku. Pracodawca nie odprowadził od wartości dofinansowania podatku z uwagi na fakt, że wycieczka nie odbyła się tzn., że pracownicy nie otrzymali dofinansowania, ani nie pozostawało ono do ich dyspozycji, w związku z czym nie powstał przychód dla pracowników. Czy pracodawca postąpił prawidłowo? więcej »
« poprzednia[ 1 ] . [ 2 ] . [ 3 ] . [ 4 ] . [ 5 ] . [ 6 ]następna »