INDEKS TEMATYCZNY » Dochody zagraniczne

  • 19-05-2016
    Jak długo ważny jest certyfikat rezydencji?
    Pytanie podatnika: Czy jeżeli w certyfikacie rezydencji jest wskazany okres, którego certyfikat dotyczy (tj. za jaki okres potwierdza rezydencję Usługodawcy zagranicznego), certyfikat jest uwzględniany wyłącznie w odniesieniu do wypłat ze wskazanego okresu niezależnie od momentu jego wydania (otrzymany po wypłacie certyfikat potwierdza rezydencję na przeszłość)? Czy jeżeli w certyfikacie rezydencji nie jest wskazany okres, którego dotyczy, a jedynie wskazana jest data jego wystawienia, certyfikat uwzględniany jest wyłącznie do transakcji mających miejsce przez okres kolejnych dwunastu miesięcy od dnia jego wydania (certyfikat potwierdza rezydencję na przyszłość)? więcej »
  • 29-02-2016
    Usługi niematerialne. Opodatkowanie dochodów zagranicznych
    Tezy: 1. Gdy mowa jest o świadczeniu usług niematerialnych przez zagranicznego usługodawcę (nierezydenta) poza terytorium Polski, to źródłem przychodu (dochodu) jest działalność gospodarcza i kluczowym jest miejsce wykonywania usług, ale tylko (…) poprzez stały zakład. Jeżeli nierezydent nie ma stałego zakładu w Polsce, to nie ma podstaw, aby go opodatkować w Polsce. więcej »
  • 11-01-2016
    Dochody zagraniczne a prawo do ulgi abolicyjnej
    Pytanie podatnika: Czy Wnioskodawca będzie musiał złożyć zeznanie podatkowe za rok 2016 w Polsce? Czy wykonywanie pracy najemnej od 1 stycznia 2016 r. w Katarze na rzecz pracodawcy/podmiotu z faktycznym zarządem usytuowanym w Belgii uprawnia Wnioskodawcę do skorzystania z ulgi abolicyjnej? więcej »
  • 13-02-2015
    PIT za 2014: Opodatkowanie dochodów z pracy za granicą
    Uzyskując dochody z tytułu pracy najemnej wykonywanej za granicą, w większości przypadków należy rozliczyć się z nich także w Polsce. Należy o tym pamiętać szczególnie obecnie, gdy wiele osób mających miejsce zamieszkania w Polsce podejmuje pracę za granicą. więcej »
  • 10-04-2014
    Optymalizacja podatkowa: Opodatkowanie dochodów z ZEA
    Pytanie podatnika: Czy w rozważanym stanie faktycznym, wynagrodzenie, które Wnioskodawca będzie otrzymywał ze Spółki z tytułu pełnienia funkcji dyrektora - członka zarządu Spółki, podlegać będzie w Polsce zwolnieniu z opodatkowania zgodnie z art. 27 ust. 8 Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w zw. z art. 24 ust. 1 lit. a) Umowy z ZEA? więcej »
  • 17-02-2014
    Opodatkowanie dochodów zagranicznych. Czy w Polsce trzeba składać PIT?
    Czy podatnik (polski rezydent), którego jedynym źródłem przychodu są dochody zagraniczne, ma obowiązek składania zeznania rocznego w Polsce? więcej »
  • 20-01-2014
    Opodatkowanie dochodów zagranicznych. Termin ważności certyfikatu rezydencji
    Pytanie podatnika: Czy certyfikat rezydencji, który nie wskazuje dat jego obowiązywania, stanowiący zaświadczenie o miejscu zamieszkania podatnika dla celów podatkowych, wydany przez właściwy organ administracji podatkowej państwa miejsca zamieszkania podatnika, jest dokumentem potwierdzającym rezydencję podatnika po dacie wystawienia dokumentu i stanowi podstawę do stosowania stawki podatku wynikającej z właściwej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania? więcej »
  • 13-01-2014
    Zbiorczy certyfikat rezydencji
    Jednym z najważniejszych dokumentów w obrocie międzynarodowym w zakresie podatków dochodowych jest certyfikat rezydencji podatkowej. Posiadanie tego dokumentu pozwala na zastosowanie obniżonej stawki podatku lub brak opodatkowania. więcej »
  • 13-08-2013
    Zwrot podatku zagranicznego a korekta PIT
    Pytanie podatnika: Czy Wnioskodawca może złożyć korektę rozliczenia za 2011 r. korzystając z ulgi wprowadzonej ustawą abolicyjną, o której mowa w art. 27g ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych bez odliczenia od podatku wyliczonego w PIT-36 podatku zapłaconego w Holandii stosownie do art. 27 ust. 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? więcej »
  • 08-07-2013
    Zapłacony podatek jako koszt uzyskania przychodów
    Pytanie podatnika: Czy potrącenie podatku u źródła zapłaconego w innym państwie można traktować jako koszt uzyskania przychodów? Czy jest możliwość odliczenia tej wartości od podatku dochodowego zapłaconego w Polsce? więcej »
« poprzednia[ 1 ] . [ 2 ] . [ 3 ] . [ 4 ] . [ 5 ] . [ 6 ] . [ 7 ]następna »

NADCHODZĄCE SZKOLENIA

18.07.2024

Szkolenie on-line: Delegowanie pracowników za granicę

cena: 490.00 zł netto

organizator: Dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
22.07.2024

Szkolenie on-line: Jak ustalić koszt wyrobu gotowego? Zasady ewidencji kosztów, ustalenie...

cena: 490.00 zł netto

organizator: Dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
23.07.2024

Szkolenie on-line: Estoński CIT - zasady, korzyści oraz pułapki

cena: 490.00 zł netto

organizator: Dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
25.07.2024

Szkolenie on-line: Praktyczne aspekty sporządzania rachunku przepływów pieniężnych (Cash-flow)

cena: 490.00 zł netto

organizator: Dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY
29.07.2024

Szkolenie online: Rozliczanie transakcji trójstronnych oraz łańcuchowych na gruncie podatku VAT...

cena: 790.00 zł netto

organizator: ADN Akademia Biznesu oraz dział szkoleń podatki.biz

ZOBACZ SZCZEGÓŁY