Szukaj
Twój Urząd Skarbowy | Zwrot VAT za materiały budowlane | Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » bonus

  • 26-10-2016Podatki 2016: Moment ujęcia w kosztach bonusów
    Pytanie podatnika: Czy w świetle przepisów obowiązujących od 1 stycznia 2016 r. Wnioskodawca otrzymując faktury korygujące z tytułu przyznanych mu bonusów powinien dokonać zmniejszenia kosztów na bieżąco w 2016 r., tj. w okresie rozliczeniowym, w którym została otrzymana faktura korygująca, czy też powinien dokonać korekty kosztów roku 2015, tj. okresu, którego koszty dotyczą? więcej »
  • 31-08-2016Podatki 2016: Moment ujęcia w kosztach faktur korygujących dotyczących bonusów
    Pytanie podatnika: Czy w świetle przepisów obowiązujących od 1 stycznia 2016 r. Wnioskodawca otrzymując faktury korygujące z tytułu przyznanych mu bonusów powinien dokonać zmniejszenia kosztów na bieżąco w 2016 r., tj. w okresie rozliczeniowym, w którym została otrzymana faktura korygująca, czy też powinien dokonać korekty kosztów roku 2015, tj. okresu, którego koszty dotyczą? więcej »
  • 22-04-2016Rozliczenie i dokumentowanie bonusu pośredniego na gruncie ustawy o VAT 
    Zdarza się, że producenci udzielają kontrahentom premii pieniężnych z tytułu zrealizowanego poziomu zakupu ich towarów. Udzielane są one nie tylko hurtowniom będącym ich bezpośrednimi kontrahentami, ale również klientom tych hurtowni. W takim wypadku pojawia się pytanie: Czy premia ta obniża podstawę opodatkowania producenta oraz jaki dokument należy wystawić z tytułu udzielenia tego rodzaju premii? więcej »
  • 31-03-2015Sprzedaż premiowa a koszty uzyskania przychodów
    Pytanie podatnika: Czy koszty związane z organizacją i przeprowadzeniem opisanego Programu w formie sprzedaży premiowej podlegają zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów? więcej »
  • 27-03-2015Moment korekty przychodów podatkowych
    Pytanie podatnika: W którym momencie Spółka powinna zmniejszyć przychód podatkowy w sytuacji, gdy zwrot, przecena towarów następuje po zakończeniu roku podatkowego, w którym miała miejsce dostawa towarów? W którym momencie Spółka powinna zmniejszyć przychód podatkowy z tytułu wystawienia zbiorczej faktury korygującej z tytułu udzielenia rabatu rocznego, który uwzględnia także korekty faktur wystawione w okresie rozliczeniowym, dotyczące sytuacji, gdy zwrot, przecena towarów następuje po zakończeniu roku podatkowego, w którym miała miejsce dostawa towarów? więcej »
  • 28-01-2015Uproszczone faktury korygujące dokumentujące bonusy udzielane kontrahentom
    Pytanie podatnika: Czy Wnioskodawca ma prawo wystawiać zbiorcze uproszczone faktury korygujące dokumentujące bonusy udzielane kontrahentom spełniające wymogi na art. 106j ust. 3 ustawy o VAT? Czy wystawione faktury będą stanowiły podstawę obniżenia podstawy opodatkowania i podatku należnego przy założeniu, że zostaną one w prawidłowy sposób dostarczone do kontrahenta lub wobec braku takiego potwierdzenia, przy udokumentowanej próbie doręczenie Spółka będzie dysponowała innymi dokumentami potwierdzającymi, że transakcja została zrealizowana na warunkach objętych korektą? więcej »
  • 24-11-2014Opodatkowanie VAT premii pieniężnych
    Pytanie podatnika: Czy otrzymywane przez Wnioskodawcę premie pieniężne od kontrahenta B w przedmiotowym stanie faktycznym są zapłatą za usługi świadczone na rzecz kontrahenta B i podlegają w związku z tym opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług? więcej »
  • 17-10-2014Zbiorcza faktura korygująca dokumentująca udzielenie bonusu
    Pytanie podatnika: Czy wystawiane przez spółkę faktury korygujące dokumentujące udzielane przez nią bonusy, spełniają wymogi przewidziane w odpowiednich przepisach, tj. są zgodne z art. 106j ust. 2 lub ust. 3 ustawy o podatku od towarów i usług i, w konsekwencji, wspomniane faktury korygujące stanowią z formalnego punktu widzenia, przy zachowaniu pozostałych warunków, podstawę do obniżenia podstawy opodatkowania i podatku należnego udokumentowany nimi rabat (bonus)? więcej »
  • 21-05-2014VAT: Opodatkowanie i dokumentowanie udzielanych bonusów
    Pytanie podatnika: Spółka w ramach prowadzonej działalności dokonuje na rzecz kontrahentów (odbiorców) dostaw towarów. Podstawę współpracy stanowi umowa o współpracy handlowej. Określa ona warunki współpracy, przewidując m.in. udzielanie bonusów mających na celu intensyfikację obrotów między stronami umowy. Zgodnie z umową, Wnioskodawca zobowiązuje się do przyznawania bonusów (premii pieniężnych) z tytułu i pod warunkiem dokonania przez odbiorcę, w danym okresie rozliczeniowym (kwartał, rok kalendarzowy) określonej ilości zakupów towarów od Wnioskodawcy. Czy czynność polegająca na udzielaniu bonusów podlega opodatkowaniu VAT? więcej »
  • 23-09-2013Bonus dla najemcy a VAT
    Samo zawarcie przez najemcę umowy najmu, z jednoczesną płatnością otrzymaną od wynajmującego, jeżeli nie towarzyszą mu inne działania lub zaniechania najemcy, nie stanowi świadczenia usług, o którym mowa w art. 8 ust. 1 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny. więcej »
« poprzednia[ 1 ] . [ 2 ]następna »