Szukaj
Twój Urząd Skarbowy | Zwrot VAT za materiały budowlane | Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » Bon towarowy

  • 06-11-2018Przekazanie prezentów małej wartości a VAT
    Przepis art. 7 ust. 3 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług stanowi, że opodatkowaniu nie podlega przekazanie prezentów o małej wartości, jeżeli przekazanie to następuje na cele związane z działalnością gospodarczą podatnika. więcej »
  • 10-06-2014Ewidencja kart prezentowych na kasie fiskalnej
    Pytanie podatnika: Kiedy powstanie obowiązek podatkowy w VAT, zgodnie z art. 19a ustawy o podatku od towarów i usług, w momencie wydania karty, czy w momencie zapłaty kartą za towar (realizacji transakcji sprzedaży lub upływu terminu ważności karty)? Czy prawidłowe jest ewidencjonowanie nominału wydawanej karty prezentowej na kasie? więcej »
  • 18-04-2014Bony towarowe a VAT
    Często zdarza się, że w celu zwiększenia sprzedaży podmioty gospodarcze mające sieć punktów sprzedaży dokonują sprzedaży bonów towarowych, tj. dokumentów na okaziciela o określonej wartości nominalnej, uprawniających do bezgotówkowego zakupu towarów w tych punktach. Nabywcami takich bonów są najczęściej osoby fizyczne, które nabywają przedmiotowe bony poprzez zapłatę ich ceny nominalnej. Czy na płaszczyźnie VAT sprzedaż takich bonów, uprawniających do bezgotówkowego zakupu towarów, i otrzymanie zapłaty nie powodują powstania obowiązku podatkowego? więcej »
  • 27-03-2013Bony podarunkowe dla dzieci pracowników jako koszt firmy
    Wydatki ponoszone na bony podarunkowe dla dzieci pracowników nie stanowią kosztów uzyskania przychodów. Nie są bowiem ponoszone na rzecz pracowników spółki, tylko na rzecz ich dzieci, a zatem nie można traktować ich jako kosztów pracowniczych. W takiej sytuacji nie zachodzi związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy ponoszonym wydatkiem a uzyskanym przychodem lub zachowaniem albo zabezpieczeniem źródła przychodów spółki. Dzieci pracowników nie przyczyniają się do osiągnięcia przez spółkę przychodów - stwierdził Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu w interpretacji indywidualnej z 1 marca 2013 r., sygn. ILPB3/423-491/12-6/AO. więcej »
  • 24-12-2012Kupon na siłownię jako bon niezwolniony z PIT
    Uprawniające do skorzystania z określonych usług kulturalnych i rekreacyjnych kupony kulturalno-rekreacyjne są w rozumieniu art. 21 ust. 1 pkt 67 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych niebędącymi świadczeniami rzeczowymi innymi znakami, uprawniającymi do ich wymiany na towary lub usługi - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny. więcej »
  • 30-07-2012Obowiązek w VAT przy wymianie pieniędzy na punkty
    Pytanie podatnika: Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w postaci sklepu internetowego. Wnioskodawca ma zamiar sprzedawać towary (usługi) poprzez tzw. wymianę na punkty. W celu dokonania zakupów klient najpierw wymieni pieniądze na punkty, za które następnie będzie uprawniony do zakupu towarów (usług). Czy w momencie wydania punktów uprawniających klientów Wnioskodawcy do dokonywania zakupów w sklepie internetowym powstanie obowiązek podatkowy w podatku od towarów i usług? więcej »
  • 17-07-2012Moment powstania przychodu przy sprzedaży kart prezentowych
    Pytanie podatnika: Wnioskodawca prowadzi działalność w zakresie handlu. Dla klientów wprowadza tzw. karty prezentowe, które występują w formie bonów towarowych. Karty prezentowe mają określony termin ważności. Przy pomocy tych kart klient sklepu dokonuje płatności za zakupione towary. Na etapie sprzedaży karty prezentowej wystawiana jest nota obciążeniowa o wartości równej wartości zakupionej karty, która nie jest księgowana do przychodów. W momencie wykorzystania karty prezentowej wystawiany jest paragon fiskalny lub faktura. Jeżeli karty nie zostaną wykorzystane, wartość not obciążeniowych jest księgowana do przychodu w zapłaconej kwocie. Czy Wnioskodawca prawidłowo rozlicza moment powstania przychodu? więcej »
  • 21-04-2011Obrót bonami nie podlega VAT
    Pytanie podatnika: W ramach prowadzonej działalności Wnioskodawca wdrożył nowy projekt dotyczący emisji bonów sprzedawanych innym firmom - Zleceniodawcom po cenie 1 bon = 1 zł. Wnioskodawca pobiera też opłatę tzw. prowizyjną związaną ze sprzedażą bonów. Bony zapisywane są na Internetowe konta, do których dostęp (login i hasło) otrzymują wskazane przez Zamawiającego osoby. Bony upoważniają do płacenia nimi za wszystkie towary i usługi, za które można płacić przelewem. Głównie dotyczy to: zakupów w sklepach internetowych, portalach aukcyjnych lub regulowania zobowiązań za rachunki telefoniczne, prąd lub gaz etc. W jaki sposób na gruncie ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług należy dokonywać rozliczenia obrotu bonami? więcej »
  • 16-03-2011Jak rozliczyć przychód ze sprzedaży bonów
    Pytanie podatnika: W którym momencie powstanie obowiązek podatkowy w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych? Czy w chwili odpłatnego wydania bonu, czy w chwili dokonania sprzedaży towaru, za który zapłata nastąpi przy użyciu bonu? więcej »
  • 22-09-2010MF o bonach towarowych raz jeszcze
    Interpelacja nr 17855 do ministra finansów w sprawie zwolnienia z podatku bonów towarowych emitowanych przez izby gospodarcze i handlowe więcej »
« poprzednia[ 1 ] . [ 2 ]następna »