Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » Bilety

  • 01-08-2012Stawka podatku VAT dla karnetów typu „open”
    Pytanie podatnika: W ramach działalności gospodarczej ww. spółka prowadzi m.in. klub fitness. Wnioskodawca w przyszłości zamierza rozszerzyć ofertę dla wszystkich grup klientów o tzw. karnety "open", tj. karnety miesięczne uprawniające do dowolnej liczby wejść w miesiącu i korzystanie z dowolnego urządzenia (z wyłączeniem sauny i solarium). W ramach karnetu open dostępne będą wszystkie wymienione wyżej usługi z udziałem instruktora lub bez jego udziału - w zależności od wyboru klienta. Usługi z udziałem instruktora będą wycenione w kwocie wyższej niż trening samodzielny. Czy ww. karnety, które Wnioskodawca zamierza wprowadzić do oferty, będą korzystać z opodatkowania 8%stawką VAT? więcej »
  • 21-06-2012Bilety za przejazdy autostradą w podatkach firmowych
    W Polsce przybywa nie tylko nowych autostrad, ale również niestety przybywa tych odcinków autostrad, na których przejazdy są płatne. Bilety za przejazdy płatnymi autostradami stają się tym samym coraz częściej dowodami księgowymi, a księgowi zastanawiają się, jak poprawnie rozliczyć te „kwitki” w podatkach: dochodowym oraz VAT. więcej »
  • 19-06-2012Usługi kulturalne a opodatkowanie VAT
    Pytanie podatnika: Czy organizowanie imprez kulturalnych podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług? Czy usługi kulturalne mogą skorzystać ze zwolnienia z VAT? więcej »
  • 30-05-2012Sprzedaż biletów okresowych a moment powstania przychodu
    Z uzasadnienia: Zapłata ceny biletu miesięcznego, bez względu czy znajdują się na nim informacje pozwalające uznać bilet za fakturę VAT, stanowi przychód podatkowy przewoźnika uzyskany w momencie sprzedaży, o którym mowa w art. 12 ust. 3a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. więcej »
  • 15-02-2012Odliczanie VAT z faktur za karnety dla pracowników
    Pytanie: Jestem przedsiębiorcą i pracodawcą. Nabywam ze środków obrotowych firmy karnety uprawniające do wstępu na basen, siłownię, korty tenisowe, do klubu fitness. Karnety te przekazywane są nieodpłatnie pracownikom, którzy pracują w firmie kilka miesięcy, nowozatrudnieni pracownicy nie mają prawa do ich otrzymywania. W związku z tym, że działam w branży handlowej, gdzie występuje duża rotacja pracowników, niezbędna jest duża motywacja do pracy aby poprawić efektywność sprzedaży i polepszyć przyszłe wyniki finansowe. Czy mam prawo odliczyć podatek naliczony VAT z faktury zakupu za ww. karnety? więcej »
  • 28-12-2011Stawka VAT na bilety wstępu
    Pytanie podatnika: Wnioskodawca świadczy usługi związane z rozrywką i rekreacją. Są to m.in. zajęcia taneczne, joga i gimnastyka z elementami sztuk walki. Klienci, którzy chcą wziąć udział w zajęciach wykupują jednorazowy bilet wstępu lub karnet uprawniający do wielokrotnego wstępu na zajęcia. Zajęcia prowadzone są zarówno przez właścicielki, jak i przez zatrudnionych instruktorów, którzy w oparciu o autorskie programy prowadzą takie zajęcia i kursy. Czy w odniesieniu do świadczonych usług prawidłowa będzie 8% stawka podatku VAT? więcej »
  • 20-04-2011Imienny bilet od firmy nie jest przychodem pracownika
    Jeżeli pracodawca nie dysponuje środkiem transportu, a pracownicy otrzymają od niego do wykonywania obowiązków imienne bilety komunikacji miejskiej nie można mówić o realnym przysporzeniu majątkowym po ich stronie. Nie odnoszą oni bowiem żadnej korzyści finansowej z faktu, że pracodawca wręcza im bilety na przejazdy komunikacją publiczną w godzinach pracy celem wykonywania przez tych pracowników obowiązków służbowych. Tym samym nie powstanie w ogóle przychód w podatku dochodowym od osób fizycznych, nie zaistnieje zatem konieczność odprowadzania zaliczek na podatek dochodowy - wyjaśnił Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie w interpretacji z dnia 28.03.2011 r., sygn. IPPB4/415-11/11-4/JS. więcej »
  • 22-12-2010Rozliczenie roczne: Bilet imienny dokumentuje wyższe koszty przychodu
    Pytanie podatnika: Czy mając zaświadczenie z Zakładu Pracy o wysokości odpłatności za bilety na dojazd do pracy potrącone i doliczone do przychodów opodatkowanych Wnioskodawcy, mógł On zastosować w rozliczeniu rocznym koszty faktycznie poniesione, stosownie do art. 22 ust. 13 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? więcej »
  • 30-12-2009Koszty faktycznie poniesione przez pracownika na dojazd do pracy
    Pytanie podatnika: Czy Wnioskodawca, mając zaświadczenie z zakładu pracy o wysokości odpłatności za bilety na dojazd do pracy, które zostały potrącone i doliczone do Jego przychodów opodatkowanych, może zastosować w rozliczeniu rocznym koszty faktycznie poniesione, tj. 6.957,97 zł, stosownie do art. 22 ust. 13 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? więcej »
  • 29-07-2009Faktyczne koszty dojazdu do pracy w rozliczeniu rocznym
    Pytanie podatnika: Czy na podstawie art. 22 ust. 11 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w rocznym rozliczeniu podatku można odliczyć koszty na dojazd do zakładu pracy w wysokości faktycznie poniesionych wydatków, udokumentowanych opisaną poniżej Kartą Przejazdu wraz z zaświadczeniem? więcej »
« poprzednia[ 1 ] . [ 2 ]następna »