Szukaj
Twój Urząd Skarbowy | Zwrot VAT za materiały budowlane | Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » Bezpieczeństwo i higiena pracy

  • 09-09-2016Będą zmiany w przepisach bhp dot. eksploatacji maszyn i urządzeń
    Zapytanie nr 788 do ministra rozwoju w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych więcej »
  • 05-05-2016PIP wyjaśnia: Apteczka w zakładzie pracy
    Czy pracodawca powinien zapewnić apteczki w zakładzie pracy? Jeżeli tak, to jakie są szczegółowe zasady rozmieszczenia apteczek? więcej »
  • 02-12-2015Ekwiwalent za pranie odzieży nie jest przychodem pracownika 
    Pytanie: Pracodawca posiada regulacje wewnętrzne dotyczące przyznawania i wypłaty ekwiwalentu za pranie odzieży roboczej/ochronnej. W zarządzeniu zostały ustalone zasady wypłacania ekwiwalentu w rzeczywistej kwocie poniesionych kosztów przez pracownika w danym okresie rozliczeniowym. Każdy pracownik ma obowiązek złożyć pracodawcy oświadczenie w jakiej kwocie poniósł koszty prania odzieży. Do zarządzenia został dołączony również cennik pralni chemicznej, aby można było zweryfikować poniesione koszty. Czy ww. ekwiwalent będzie zwolniony z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 11 ustawy o PIT? więcej »
  • 26-10-2015Szkolenie bhp także dla obcokrajowców?
    Czy obcokrajowiec skierowany do pracy w Polsce powinien mieć ważne badania lekarskie i ukończone szkolenie bhp? więcej »
  • 01-06-2015Kto musi przejść szkolenie bhp?
    Czy każdy pracownik przed przystąpieniem do pracy musi odbyć szkolenie bhp? więcej »
  • 27-05-2015Szkolenie BHP pracownika tymczasowego
    Zapytanie nr 8161 do ministra pracy i polityki społecznej w sprawie konieczności przeprowadzenia badań wstępnych bhp dla pracowników tymczasowych więcej »
  • 18-03-2015Pogorszenie wzroku pracownika a zwolnienie z PIT badań i okularów
    Pytanie podatnika: Czy w przypadku, gdy pracownik zwróci się z wnioskiem do pracodawcy o skierowanie go na badania w wyniku pogorszenia się wzroku przed upływem wyznaczonego przez lekarza terminu kolejnych badań profilaktycznych, a lekarz w wyniku przeprowadzonych badań wskaże potrzebę stosowania lub wymiany okularów, to czy dokonana pracownikowi przez pracodawcę (na podstawie zarządzenia wewnętrznego) refundacja poniesionych i udokumentowanych przez pracownika kosztów zakupu okularów oraz poniesione przez pracodawcę koszty za przeprowadzone badania okulistyczne, będą stanowiły przychód pracownika? więcej »
  • 08-01-2015Bezpieczeństwo pracy zimą. Obowiązki pracodawcy
    Pracodawcy mają obowiązek przestrzegania przepisów i zasad bezpieczeństwa przy odśnieżaniu dachów oraz zapewnienia odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach pracy. więcej »
  • 03-11-2014Kiedy pracownik musi odbyć szkolenie bhp?
    Przepisy stanowią, iż pracodawca nie może dopuścić pracownika do pracy, do której wykonywania nie posiada on wymaganych kwalifikacji lub potrzebnych umiejętności, a także dostatecznej znajomości przepisów oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. więcej »
  • 23-10-2014Czy zwrot za pranie odzieży roboczej zwolniony jest z PIT?
    Zwrot za pranie odzieży roboczej jest przychodem ze stosunku pracy pracownika. Czy może jednak skorzystać ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym? więcej »
« poprzednia[ 1 ] . [ 2 ] . [ 3 ] . [ 4 ]następna »