Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » Badanie techniczne samochodu

  • 05-10-2010Odliczenie VAT przy zakupie samochodów – niekorzystne przepisy przejściowe do końca 2012 roku
    Interpelacja (nr 17758) do ministra finansów w sprawie odliczenia podatku VAT od zakupu samochodów i innych pojazdów samochodowych przez przedsiębiorców więcej »
  • 01-09-2010Bez zaświadczenia o dodatkowym badaniu technicznym nie skorzystasz z jednorazowej amortyzacji
    Interpelacja nr 16902 do ministra finansów w sprawie samochodów ciężarowych posiadających świadectwo homologacji z kategorią samochodu ciężarowego i wpis do dowodu rejestracyjnego, że są samochodami ciężarowymi, a nieposiadających zaświadczenia z okręgowej stacji kontroli pojazdów w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych więcej »
  • 31-08-2010KUP: Ubezpieczenie samochodu z homologacją ciężarową
    Pytanie podatnika: Czy wymienione w stanie faktycznym samochody można nie traktować jako samochody osobowe według art. 4a pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i zaliczać do kosztów uzyskania przychodów składki na ubezpieczenie tych pojazdów w całości, bez stosowania ograniczenia wynikającego z art. 16 ust. 1 pkt 49 tej ustawy? więcej »
  • 25-02-2010Składka na ubezpieczenie samochodu z kratką w kosztach podatkowych
    Wyznaczając na potrzeby podatku dochodowego status samochodu nabytego w 2007 r. lub później, należy odwołać się do definicji zapisanej w art. 4a pkt 9 ustawy z 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (tekst jedn.: Dz. U. z 2000 r. Nr 54, poz. 654 z późn. zm., dalej: ustawa o CIT). więcej »
  • 08-07-2008Badanie techniczne samochodu
    Spełnienie przez konkretny pojazd warunków, o których mowa w ustawie o VAT, następuje na podstawie dodatkowego badania technicznego przeprowadzonego przez okręgową stację kontroli pojazdów. Czy jednak zaświadczenie wydawane przez okręgową stację kontroli pojazdów oraz o wpis w dowodzie rejestracyjnym warunkują prawo do odliczenia podatku naliczonego, czy też jedynie potwierdzają spełnienie przez te pojazdy warunków przewidzianych przepisami prawa? więcej »
  • 31-08-2007Dodatkowe badanie techniczne a odliczenie VAT przy zakupie paliwa do pojazdu
    Pytanie podatnika: Czy przeprowadzenie dodatkowego badania technicznego i wpisanie o nim adnotacji do dowodu rejestracyjnego, dokonane średnio kilkanaście tygodni później od dnia nabycia samochodu powoduje, że strona nie może pomniejszyć podatku należnego o podatek VAT naliczony od nabytego w międzyczasie (tj. przed uzyskaniem zaświadczenia potwierdzającego uprawnienie do odliczania podatku VAT przy zakupie paliwa do pojazdu i wpisaniu o nim adnotacji do dowodu rejestracyjnego) paliwa wykorzystywanego do ww. samochodów? więcej »
  • 12-06-2007Skutki braku zaświadczenia potwierdzającego spełnienie dodatkowych warunków technicznych
    Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym wyróżnia dwie kategorie samochodów: samochody osobowe oraz samochody ciężarowe. Zgodnie z art. 2 pkt. 40 tejże ustawy samochód osobowy to pojazd samochodowy przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą oraz ich bagażu. Z kolei samochód ciężarowy to pojazd samochodowy przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu ładunków; określenie to obejmuje również samochód ciężarowo-osobowy przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu ładunków i osób w liczbie od 4 do 9 łącznie z kierowcą — wynika to z art. 2 pkt. 42 ustawy Prawo o ruchu drogowym. więcej »
« poprzednia[ 1 ] . [ 2 ]następna »