Szukaj
Twój Urząd Skarbowy | Zwrot VAT za materiały budowlane | Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Aktualności:

wszystkie aktualności »

Indeks tematyczny » aparat fotograficzny

  • 27-06-2016Odliczenie VAT od zakupu na raty aparatu fotograficznego
    Pytanie podatnika: Czy jest Pani upoważniona do odliczenia podatku naliczonego z tytułu zakupu aparatu fotograficznego? więcej »
  • 01-07-2015Zmiany w VAT od 1 lipca: Odpowiedzialność solidarna i obowiązek miesięcznego rozliczania podatku
    Ustawa z 9 kwietnia 2015 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. poz. 605), zwana dalej „ustawą zmieniającą”, wprowadza zmiany w zakresie obowiązującej od 1 października 2013 r. instytucji odpowiedzialności podatkowej nabywców za zaległości podatkowe w podatku VAT sprzedawców towarów wymienionych w załączniku nr 13 do ustawy o VAT, zwanych dalej „towarami wrażliwymi” (tzw. odpowiedzialności solidarnej). więcej »
  • 06-08-2012PCC: Zakup sprzętu fotograficznego na zagranicznych aukcjach internetowych
    Pytanie: Prowadzę działalność gospodarczą w zakresie handlu internetowego używanym sprzętem fotograficznym, który kupuję od osób prywatnych. Korzystam zarówno z aukcji krajowych (allegro), jak i zagranicznych (ebay). Problem pojawia się przy transakcjach zawieranych z obcokrajowcami na aukcjach internetowych zagranicznych: czy miejscem dokonania czynności jest RP, ponieważ licytuję towar będąc przy komputerze w Polsce, czy też miejscem tym jest kraj, w którym znajduje się przedmiot aukcji oraz sprzedający? Dodam, że ww. sprzęt znajduje się, w momencie zawarcia umowy sprzedaży, poza granicami RP. więcej »
  • 16-05-2012Wydatki na zakup sprzętu fotograficznego w kosztach podatkowych
    Rozliczenie zakupu sprzętu fotograficznego w kosztach prowadzonej działalności gospodarczej jest możliwe w sytuacji, gdy spełnione są dwa warunki, tj. jest to koszt poniesiony w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów, a jednocześnie koszt ten nie jest wymieniony w art. 23 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2012 r. poz. 361 z późn. zm.; dalej: pdof) i odpowiednio art. 16 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 39, z późn. zm.; dalej: pdop). więcej »
« poprzednia[ 1 ]następna »